BOMBĂ în dosarul Sorinei Pintea. Denunţătorul din dosarul DNA, internat ÎN COMĂ la SPITAL

Octavian Niculescu, de la firma HTS și primul denunțător din dosarul Sorinei Pintea, este internat la Spitalul Bagdasar. Omul de afaceri ar fi în stare gravă, în comă indusă, intubat, scrie EVZ.
Filip Stan
11 mart. 2020, 10:03
BOMBĂ în dosarul Sorinei Pintea. Denunţătorul din dosarul DNA, internat ÎN COMĂ la SPITAL

Octavian Niculescu suferea de aritmie cardiacă şi i s-ar fi făcut rău într-o benzinărie, duminică seara.

„A căzut din picioare într-un Lukoil, l-au resuscitat cei de la SMURD aproape o oră și după aia l-au dus la spital. Aritmie cardiacă, ar fi spus cei de la SMURD. El oricum avea probleme cu inima, o operație, două stenturi”, au dezvăluit sursele citate de EVZ.

Declaraţii BOMBĂ făcute de fiul Sorinei Pintea. Îl acuză pe senatorul PSD Liviu Pop că ar fi implicat în dosarul de mită VIDEO

Totul s-a petrecut duminică, 8 martie, în jurul orelor 22.00. Octavian Niculescu participase la petrecerea unui prieten, iar în drum spre ca să s-a oprit să alimenteze la o benzinărie. Acesta este internat la Neurologie, la Spitalul Bagdasar, semn că este vorba de un accident vascular cerebral.

DNA: Sorina Pintea a EXCLAMAT „Super tare!” după ce a aflat că va primi mita de 120.000 de lei

Octavian Niculescu deține firma de la care fostul ministru al Sănătății, Sorina Pintea, este acuzată de procurorii DNA că ar fi primit mită prin intermediul celui de-al doilea denunțător, Mihai Coste, un apropiat al senatorului PSD Liviu Pop. Coste a fost prins în flagrant când a luat banii de la Niculescu și a acceptat să devină denunțătorul Sorinei Pintea și participant la flagrantul organizat acesteia de procurorii DNA.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Universitatea Craiova – U Cluj, cu al 3-lea trofeu pe masă! Niciodată nu s-a întâmplat așa ceva în fotbalul românesc
Capital.ro
Vârstnicii care primesc 2.783 de lei pensie. Câți pensionari are România în total. Date oficiale CNPP
Playtech.ro
Un călător care a vizitat întreaga lume dezvăluie ţările care l-au dezamăgit. Multe sunt vizitate anual şi de români
Adevarul
Avertisment dur al șefului ROMARM. România nu trebuie să rămână doar „atelier de asamblare” a dronelor
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Fostul jucător din Ștefan cel Mare a spus că ”adevărata” Dinamo nu e echipa din SuperLiga: ”Când jucam acolo, nici nu îmi venea să cred”
MediaFlux
Luna Nouă în Taur pe 16 mai 2026. Ce reprezintă și care sunt zodiile direct afectate
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi