Deputatul „Mitralieră”, mesaj şocant pentru DIASPORA: „Criminalilor! Aţi venit să ne omorâţi bunicii, părinţii, copiii!”

Cătălin Rădulescu, deputatul PSD cunoscut şi ca "Mitralieră”, a lansat un atac dur la adresa românilor din Diaspora, acuzându-i că sunt criminali şi doresc să vină în România din zonele infectate pentru a îmbolnăvi milioane de cetăţeni.
Filip Stan
13 mart. 2020, 10:09
Deputatul

Cătălin Rădulescu i-a luat la ţintă şi pe românii care, la revenirea în ţară, n-au spus au venit din Italia sau alte zone lovite de coronavirus. Deputatul i-a acuzat pe cei din Diaspora că sunt manipulaţi de PNL şi a insinuat că aceştia nu ar avea de ce să revină acum în România din moment ce nu îşi plătesc taxele şi impozitele.

Reprezentant OMS: „Nu vă aşteptaţi ca restricţiile de călătorie să învingă coronavirusul”

„I’m back! Cât de criminali puteţi fii, diasporezilor Iohanişti şi votanţi ai dreptei, ca să ne spuneţi ani de zile „ciuma roşie” şi „m..e Psd” , şi acum să fugiţi din zonele carantinate, ca să veniţi să îmbolnăviţi 14-15 milioane de români care trăiesc aici în această ţară. Aţi adus cu voi virusul coronavirus, nu cadouri pentru copiii şi familiile voastre, cărora le dădeaţi telefoane să voteze cu Iohanis, Usr şi Pnl, împotriva „ciumei roşii”; nu v-aţi gândit niciun moment „manipulaţilor” că aduceţi moartea în ţara din care aţi plecat, minţind că veniţi din alte zone din Italia sau din alte ţări, voi care veneaţi la mitinguri şi ţipaţi cât de tare vă pasă de ţara asta!

Sunt români plecaţi din această ţară de care suntem mândrii, care sunt responsabili şi îşi protejează familiile din ţară şi prietenii, dar nu voi 20% din cei plecaţi, care de fiecare dată când veniţi de-abia mai ştiţi să vorbiţi româneşte, intraţi cu ochelari de soare pe ochi prin restaurante şi spuneţi „come si dice a mămăliga” (pe care o mâncaţi înainte să deveniţi mari şmecheri europeni) şi apoi mergeaţi şi făceaţi hore la secţiile de votar ! Acum luaţi din plin, că, surpriză, la putere sunt tocmai cei pe care i-aţi votat voi, şi acum vă repudiază că aţi venit să îmbolnăviţi toţi românii! Sau cum spuneau câţiva olteni „şmecheri” ce aţi făcut Bobiţă?

O să vă urască toţi românii, ordinarilor, pentru că nu preţuiţi nimic în ţara de unde aţi plecat, voi preţuiţi mitingurile şi pe Iohanis, nu românii pe care o să îi infectaţi şi omorâţi pentru că aţi fugit din zonele carantinate, unde trebuia să staţi! Ştiu că sunteţi liniştiţi, pentru că în partidul nostru, nu mai are cine să vă combată, unii sunt ocupaţi cu „proştii din partid”, alţii cu cei care s-au opus abuzurilor procurorilor şi care, au fost condamnaţi „la comandă” nevinovaţi şi care ar trebui să dispară, iar altele să îşi facă imagine pe la emisiuni tv că vor să candideze pe la primării, dar vă spun ceva, ţara fierbe, partidul fierbe, şi la un moment dat şi voi şi cei care făceaţi mitinguri la comandă, şi cei care v-au susţinut, vor plăti pentru fiecare român mort! Toţi veţi plăti, românii din ţară „ciuma roşie” nu vor uita, că, ştiind la ce îi expuneţi, aţi venit să ne omorâţi bunicii, părinţii, copii!

Ministrul Sănătăţii îi pregăteste pe români pentru noua realitate: „Trebuie să ne obişnuim să trăim cu coronavirusul!”

Cine sunteţi voi 1 milion de români, care vreţi să votaţi 3 zile, iar 14-15 milioane de români care stau în ţara să voteze o zi, cine va legitimează pe voi, care nu plătiţi taxe şi asigurări în România, să hotărâţi în defavoarea celor care muncesc în această ţară, care îşi plătesc impozitele pe salarii, pe proprietăţi şi care au ales să rămână aici şi să îşi protejeze, tradiţiile, religia, jocurile şi portul popular, mâncarea românească şi familia tradiţională, şi acum fugiţi din zonele carantinate şi vreţi să îmbolnăviţi un popor, o ţară, netrebnicilor? Credeţi, că dacă aţi fost manipulaţi de nişte securişti pensionaţi, o să fiţi iubiţi de români? Niciodată. Câţi aţi fost la mitinguri? 10.000-100.000? Ce puţini sunteţi ! Românii nu vor uita niciodată, dacă din cauza voastră vor muri bătrânii noştrii, părinţii noştrii, copii noştrii! Criminalilor! Dep Dr Cătălin Rădulescu, sau cum vă plăcea vouă şi securiştilor „de peste tot” „deputatul mitralieră”, este mesajul postat pe Facebook de Cătălin Rădulescu.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Diletta Leotta, imagine spectaculoasă după ce a devenit mamă a doua oară. Complimentele au curs în valuri
Capital.ro
Amenzi de până la 20.000 de lei pentru proprietarii de terenuri. Controalele încep de la 1 iulie. Planta care se elimină obligatoriu
Playtech.ro
Cât vei plăti pentru aerul condiționat în vara lui 2026 dacă îl folosești 8 ore pe zi. Estimarea costurilor pentru o lună de caniculă
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Mutu, negocieri cu un club uriaș din Serie A: ”Ar putea să ajungă acolo”
MediaFlux
Se renunță complet la numerar. Țara care își ia adio de la banii cash începând cu 2027
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți