A murit unul dintre poliţiştii răniţi în accidentul cu ambulanţa din Olt. Fănel Niţu avea 49 de ani

Fănel Niţu, şeful de post din localitatea Morunglav din Olt, a murit. Poliţistul a fost rănit grav, după ce maşina de serviciu, în care se afla alături de un coleg, s-a ciocnit violent de o ambulanţă.
Romania TV
02 ian. 2021, 13:17
A murit unul dintre poliţiştii răniţi în accidentul cu ambulanţa din Olt. Fănel Niţu avea 49 de ani

Fănel Niţu avea 49 de ani şi a fost, timp de zece ani, şeful Postului de Poliţie Morunglav.

„Inspectoratul de Poliţie Judeţean Olt deplânge stingerea din viaţă a colegului nostru, Nitu Fănel, în vârstă de 49 de ani, din cadrul Postului de Poliţie Morunglav. Vestea cumplitului accident de circulaţie din prima zi a acestui an ne-a zguduit pe toţi şi ne-a încărcat inimile de durere, tristeţe şi compasiune”, a transmis, sâmbătă, Poliţia Olt.

Potrivit News.ro, poliţistul avea o experienţă de 25 de ani, timp în care a lucra în domeniul ordinii publice, iar pentru 10 ani a fost şeful Postului de Poliţie Morunglav.

„Pe această cale, aducem un ultim omagiu celui care a fost un bun coleg, trecerea sa în nefiinţă reprezentând o mare pierdere pentru instituţia noastră. Inspectoratul de Poliţie Judeţean Olt transmite familiei îndurerată sincere condoleanţe şi o asigurăm de profunda noastră compasiune”, au arătat reprezentanţii Poliţiei Olt.

Citeşte şi: Accident înfiorător în Ialomiţa. Un bărbat a murit şi alte patru persoane au fost rănite după ce s-au răsturnat cu maşina

Fănel Niţu a murit. Era unul dintre poliţiştii răniţi în accidentul cu ambulanţa din Olt

În prima zi a Anului Nou 2021, poliţistul Fănel Niţu a fost rănit a fost rănit grav, după ce maşina de serviciu în care se afla împreună cu un coleg s-a ciocnit de o ambulanţă pe DN 64 Caracal-Găneasa. Ambele echipaje interveniseră la acelaşi caz, pentru preluarea unei persoane cu un comportament violent, rănită şi ea în accident.

”Pe DN 64 Caracal-Găneasa, pe raza comunei Şopârliţa, judeţul Olt, s-a produs o coliziune faţă-spate între un echipaj de poliţie şi o ambulanţă, ambele autospeciale fiind în misiune”, anunţa Centrul Infotrafic al Poliţiei Române.

În afară de cei doi poliţişti, au mai fost răniţi asistenta medicală, ambulanţierul şi pacientul care fusese preluat.

Citeşte şi: Anul Nou 2021 a început cu o serie de tragedii pe şosele. O fetiţă care mergea cu Sorcova şi un tânăr de 21 de ani au murit în accidente, o ambulanţă s-a ciocnit violent cu maşina Poliţiei

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
Cutremur! Renunță Dan Șucu la Rapid? Victor Angelescu a vorbit despre dezamăgirile patronului și despre banii investiți doar în această iarnă. Exclusiv
Capital.ro
Se schimbă banii în România. Schimbare istorică a bancnotelor de la 1 februarie 2026. E o premieră în ultimii 25 de ani
Playtech.ro
Cât curent poate produce un panou fotovoltaic într-o singură zi: calcule pentru o zi cu soare, dar şi cu nori
Adevarul
Cum poți afla dacă ai radon în casă. Harta zonelor sensibile și riscurile gazului radioactiv
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Legenda lui Dinamo a numit fotbalistul ”cu 100 de clase” peste el: ”Nu se apropia nimeni de minge!”
MediaFlux
Amenda pe care o primești dacă nu aprinzi luminile de ceaţă. Risc crescut de accidente
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil