Explicaţia lui Virgil Popescu, ministrul Economiei, după ce a fost pozat cu un pahar cu alcool la Guvern. „Servisem o prăjitură”

Virgil Popescu, ministrul Economiei, a refuzat să facă declaraţii de fotografia în care premierul Ludovic Orban fumează şi bea într-un birou de la Palatul Victoria, fără să fie purtate măşti şi fără să fie respectate regulile de distanţare în timpul stării de alertă. 
Romania TV
01 iun. 2020, 12:28
Explicaţia lui Virgil Popescu, ministrul Economiei, după ce a fost pozat cu un pahar cu alcool la Guvern.

„Nu aș vrea să comentez această poză. A fost o poză făcută la ziua prim-ministrului, în 25. Nu vreau să comentez pe această poză”, a declarat Virgil Popescu la Digi24

Ministrul Economiei a explicat de ce nu purta mască de protecție, deşi acest lucru este obligatoriu în spaţii închise.

„Am plătit inclusiv acea amendă pentru faptul că nu am purtat masca, evident masca o aveam în buzunar dar… servisem ceva atunci, o prăjitură”, a menţionat Virgil Popescu.

Premierul şi alţi patru miniştri au fost amendaţi după „chermeza” de la Guvern. Anunţ oficial de la Poliţie

O fotografie în care premierul Ludovic Orban fumează în biroul său în care mai sunt şi alţi miniştri din Guvern a stârnit controverse după ce a fost publicată pe reţelele de socializare. Şeful Executivului a declarat vineri, pentru Mediafax, că poza a fost făcută cu ocazia zilei sale de naştere şi că, dacă va fi nevoie, va plăti amenda pentru că a fumat într-un spaţiu închis. 

Ludovic Orban, reacţie după ce a fost pozat în timp ce fumează şi bea în birou la Palatul Victoria. „Dacă e o poză, asta e”

Potrivit Guvernului, premierul a achitat sâmbătă, prin ghiseul.ro, două amenzi în valoare cumulată de 3000 de lei, la cuantumul maxim prevăzut de lege, pentru fumat și nepurtarea măștii în spații închise.

Tudor Chirilă decriptează mesajul transmis de Orban: „Dă-le mă-n p..a mea de reguli şi de legi că nu ne vede nimeni”

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Istvan Kovacs a aplicat noua regulă FIFA, iar fanii au început să huiduie chiar sub privirile lui Gianni Infantino
Capital.ro
Ce nu se vede în imperiul lui Elon Musk: structura din spatele companiilor sale
Playtech.ro
Povestea Cazinoului din Mangalia, o perlă a litoralului. Clădirea care a scris istorie se vinde acum cu aproape 5 milioane de euro
Adevarul
Ce s-ar întâmpla dacă Putin nu ar mai conduce Rusia. Răspunsul unui politolog de la Princeton: „Întregul cerc din jurul lui este format din ultranaționaliști”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Claude Guillemot, cofondator Ubisoft, și-a pierdut viața în urma prăbușirii unui avion de mici dimensiuni, în Franța
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Încep recrutările la SRI. Salariile pornesc de la 7.500 lei. Ce posturi sunt disponibile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?