Florin Popescu, înlocuit provizoriu de la şefia PDL Dâmboviţa

Florin Popescu a fost înlocuit, luni, interimar, de doctorul Jean Popescu, la şefia PDL Dâmboviţa, decizia fiind luată în prezenţa şefului democrat - liberalilor, Vasile Blaga, prezent la Găeşti, la Biroul Politic Permanent al filialei dâmboviţene a partidului.
Romania TV
27 nov. 2012, 07:41
Florin Popescu, înlocuit provizoriu de la şefia PDL Dâmboviţa

Potrivit lui Jean Popescu, el este interimar la conducerea formaţiunii politice doar până în 10 decembrie, decizia fiind luată întrucât Florin Popescu este ocupat în această perioadă cu activitatea din campania electorală şi era necesar ca o altă persoană „să se ocupe şi de partid”.

Decizia a fost luată în prezenţa liderului democrat-liberal Vasile Blaga, aflat la Biroul Permanent Judeţean al PDL Dâmbovita, care a avut loc în oraşul Găeşti.

„Da, confirm, aşa este, până în data de 10 decembrie sunt preşedintele interimar al PDL Dâmbovita. Decizia a fost luată în cadrul Biroului Permanent Dâmboviţa din această seară (n. r. – luni seară), la care a participat domnul Vasile Blaga. Hotărârea a fost luată deoarece domnul Florin Popescu, în această perioadă, este ocupat în campanie cu candidatura sa şi cineva trebuia să se ocupe şi de partid”, a declarat Jean Popescu.

Florin Popescu a confirmat înlocuirea şi a declarat că o consideră „o decizie bună”.

„Este campanie electorală, eu sunt mai mult pe Târgovişte acum, acolo unde candidez, deci este o decizie bună”, a declarat Florin Popescu.

Vicepreşedinte al PDL la nivel central, Florin Popescu candidează pe listele ARD pentru postul de deputat în Colegiul 4 Târgoviste.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Ce avere impresionantă are iubitul Simonei Halep. Afacerile de succes în care este implicat Dorin Mateiu
Capital.ro
Lovitură pentru economia României. Banca Mondială estimează creștere zero în 2026 și avertizează asupra deficitului bugetar
Playtech.ro
Cât costă un plin după ultima ieftinire a carburanților. Prețurile din București, Cluj, Iași și Constanța
Adevarul
„Situația din Crimeea ajunge și la noi”. Mesaje de panică privind lipsa de combustibil puse de ruși pe internet
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Un fost antrenor din SuperLiga, bătut în vestiar după ce i-a făcut avansuri unui jucător: 'Mi-a zis că este adevărat'
MediaFlux
Rusia face baze militare la granița cu NATO. Mari îngrijorări în Europa
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți