Soţia lui Petronel Corduneanu rupe tăcerea: „Sunt amenințată și șantajată de familia soțului meu”

Soţia lui Petronel Corduneanu rupe tăcerea în scandalul cu familia soţului ei, mai exact Adrian Beleaua. Femeia este disperată şi cere ajutorul autorităţilor, deoarece este ameninţată şi şantajată. Intenţionează să depună plângere la poliţie, pentru ca lucrurile să se calmeze.
Alina Costache
03 sept. 2021, 09:01
Soţia lui Petronel Corduneanu rupe tăcerea:
Soţia lui Petronel Corduneanu rupe tăcerea

Soţia lui Petronel Corduneanu rupe tăcerea. Tot scandalul a început după ce zilele trecute, în mediul online, au circulat mai multe filmulețe în care Adrian Corduneanu, zis „Beleaua”, și soția sa, Ramona, vorbeau urât despre cumnata lor, Alina Filip.

Atât Adrian, cât și soția sa, Ramona, au dat de înțeles că Alina Filip ar fi cumpărat casa respectivă după ce ar fi păcălit proprietarii. De asemenea, din videoclipuri se înțelege că Alina Filip ar mai fi luat alte case prin metode mai mult sau mai puțin legale.

Vreau să clarific o situație. Sunt amenințată și șantajată de familia soțului meu după ce am cumpărat o casă pe strada Sfântul Andrei. Casa respectivă am cumpărat-o legal, fără să păcălesc pe nimeni.

Am plătit aproximativ 900 de euro pe metru pătrat. Acum, Adrian Corduneanu postează pe Facebook tot felul de filmulețe în care mă denigrează. Casa respectivă a vrut să o cumpere și el, iar acum ar vrea să plătesc în plus pentru ea”, a spus Alina Filip, potrivit Bzi.ro.

Soţia lui Petronel Corduneanu rupe tăcerea

Femeia spune că familia ei are de suferit în urma afirmațiilor pe care Adrian Corduneanu le face şi intenţionează să depună o plângere împotriva familiei soțului ei.

Citeşte şi: Adrian Corduneanu: „Oricând, oriunde şi cu oricine sunt pregătit să lupt”

Am familie, toată familia mea se ocupă de imobiliare, din asta trăim. Dacă am cumpărat o casă, ce am făcut greșit?! Nu mi se pare normal ca Adrian să facă astfel de afirmații legate de mine, atât timp cât eu nu i-am greșit cu nimic. Eu am probe pe care le voi duce la Poliție.

Am fost șantajată și nu o dată! Am fost reținută odată cu Petronel tot din cauza lor. Noi nu am avut probleme cu legea. Nu am făcut infracțiuni, o să se vadă când o să se termine dosarul în care am fost noi reținuți. Nu noi facem infracțiuni. Noi nu vrem nimic decât să fim lăsați în pace. Vreau să am liniștită grijă de familia mea și de copiii mei.

Eu am încredere în Justiție. Nu vreau decât să se facă dreptate. O să depun plângere pentru toate afirmațiile pe care le-au făcut ei.

Eu, după cum am spus, mă ocup de imobiliare. Nu am păcălit pe nimeni niciodată și nu am fost urmărită penal sau ceva. Asta se poate dovedi. Mă așteptam ca ei să spună aceste lucruri în mediul online pentru că mi-au transmis că vor face asta”, a mai precizat Alina Filip.

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Soția lui Costel Corduneanu tună și fulgeră! Ce s-a întâmplat după moartea lui: ”S-ar putea să se trezească balaurul” | FOTO
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Cum uzi corect vinetele ca să nu fie amare. Trucul simplu care te ajută să ai o recoltă bogată
Capital.ro
Taxa pregătită în România. Românii cu cont la bancă o vor plăti: Asta înseamnă să tai din puterea de cumpărare a populației
Playtech.ro
Români plecaţi ani de zile în Marea Britanie au decis să se întoarcă în România. După 11 luni, au regretat decizia: 'Nu are rost, nu mai...
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul lider din istorie care vorbește oficial despre ieșirea țării sale din NATO: „Neutralitatea ar putea fi mai bună”
wowbiz.ro
Irinel Columbeanu, de negăsit! Nimeni nu reușește să dea de fostul afacerist de zile întregi. Ce spune patronul azilului din Ghermănești despre întreaga situație?
Spynews
Cod galben de caniculă în 13 județe și în București. Harta zonelor în care temperaturile cresc până la 36 de grade Celsius
Spynews
Claudia Pătrășcanu nu se lasă! După ce a pierdut procesul cu Bianca Drăgușanu, cântăreața își încearcă încă o dată norocul în instanță
Evz.ro
Trump a făcut marele anunț. Ținta a fost fixată.
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
Cod galben de caniculă și disconfort termic în sudul României! Temperaturile maxime vor atinge 36 de grade Celsius
Cancan.ro
Ștefan Mandachi, prima REACȚIE după ce iubita cu care are un copil a cerut ordin de protecție împotriva lui: 'Declar cu toată fermitatea!'
Playsport.ro
Uimirea unui tânăr din Danemarca atunci când i-a cunoscut pe părinţii iubitei sale românce. „Nu știu e normal așa ceva”
Capital.ro
Un mare artist al României s-a stins. A lăsat în urmă multă durere. Nimeni nu se aștepta să plece așa devreme
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Delia a fost omorâtă! Cei doi copii ai săi au fost martorii momentelor tragice! Imaginile groazei, din locul în care femeia și-a dat ultima suflare
Data la care vor fi reîncărcate cardurile sociale 2025: Suma de bani pe care urmează să o primească românii
MediaFlux
Vârsta de pensionare de 65 de ani și pentru ”anumite categorii” care ieșeau la 48 de ani. ”Un pic de bun simţ!”
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Mugur Isărescu are probleme în afacerile familiei