Tragedie, un milionar şi-a pierdut viaţa într-un accident aviatic. Alături de el au mai murit soţia şi cei trei copii

Şapte persoane, între care cinci membri ai aceleiaşi familii, au murit marţi în Brazilia într-un accident al unui avion de mici dimensiuni care s-a produs la puţin timp după decolare, în apropiere de Sao Paulo.
Daniel Spătaru
14 sept. 2021, 19:45
Tragedie, un milionar şi-a pierdut viaţa într-un accident aviatic. Alături de el au mai murit soţia şi cei trei copii

Una dintre victimele acestui accident aviatic este omul de afaceri Celso Silveira Mello Filho, fratele CEO-ului Cosan, unul dintre principalele grupuri de producţie de biocarburanţi din Brazilia, a anunţat compania într-un comunicat.

Celso Silveira Mello Filho, care era acţionar al grupului, se afla în avionul care s-a prăbuşit în această dimineaţă la Piracicaba (…), la fel ca soţia sa, cei trei copii, pilotul şi copilotul„, a precizat Cosan.

Citeşte şi Avion prăbuşit. În el se afla un martor important în procesul lui Benjamin Netanyahu

Aparatul bimotor s-a prăbuşit într-o zonă de vegetaţie a unui ansamblu imobiliar din Piracicaba, la circa 150 km de Sao Paulo, şi toţi cei aflaţi în avion au decedat. În imaginile publicate pe Twitter de pompieri se poate vedea o mare pată neagră înconjurată de flăcări la locul impactului, în mijlocul arborilor calcinaţi.

Autorităţile nu au furnizat încă informaţii privind cauzele accidentului, care a avut loc la numai 15 secunde după decolare, potrivit primăriei din Piracicaba. Avionul urma să se deplaseze în statul Para din nord.

Citeşte şi Situaţie halucinantă, Ucraina dezvăluie că i-a fost furat un avion cu care voia să-şi evacueze cetăţenii de la Kabul. Persoane necunoscute l-au deturnat spre Iran, cu alţi pasageri la bord

DailyBusiness
Alexandru Rafila: Amploarea și viteza cu care se răspândesc mesajele antivaccinare au devenit alarmante
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Imagini incredibile cu Andreea Esca în Grecia! Nimeni nu se aștepta să pozeze așa – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Top cele mai scumpe ceasuri purtate de tenismeni la US Open 2025. Jucătorul cu o ”bijuterie” de 430 de mii de dolari pe mână
Capital.ro
Călin Georgescu, direct în fața judecătorilor. Ce se întâmplă cu fostul candidat la prezidențiale
Playtech.ro
Ajutor de minimis 2025: schimbarea care îi vizează direct pe români
Adevarul
Palatul romilor, copie a Casei Albe, înnebunește Internetul. Doi vloggerii l-au prezentat lumii întregi
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Anunţ-bombă de la Petrom. E jale
Prosport.ro
FOTO. Cum arată seducătoarea de fotbaliști: „Nu mi-am făcut nicio operație”
kanald.ro
El este bărbatul de 40 de ani care a murit ars de viu, după ce s-a prăbușit cu mașina de pe podul de pe Centura Capitalei. Ar fi suferit din dragoste
Cancan.ro
Daciana Sârbu are iubit ❤️ Primele imagini cu cei doi îndrăgostiți
iamsport.ro
Clubul din SuperLiga, ”țepuit” de noul transfer! Îi cumpărase biletul de avion, dar jucătorul nu a mai venit în România
MediaFlux
Al 13-lea salariu. Ce prevede Codul Muncii referitor la acest privilegiu
stirilekanald.ro
Cristian și Adelin au murit în accidentul de la Budeasa. Aveau 21 și 23 de ani și erau studenți cu planuri mari de viitor. O fată e în stare gravă: "Se ducea la facultate să dea examen"
substantial.ro
Știai că trezitul la ora 3 sau 4 dimineața este un semn clar de…