Victor Ciutacu, ironii pe bandă rulantă după ruptura din coaliția de guvernare: Rareș Bogdan le ia două ministere cu bani. Amendă, că l-au supărat cu imaturitatea și pretențiile lor

Victor Ciutacu vine cu un șir lung de ironii, pe o rețea de socializare, cu privire la lupta de la guvernare dintre PNL și USR PLUS.
Alina Costache
14 sept. 2021, 22:01
Victor Ciutacu, ironii pe bandă rulantă după ruptura din coaliția de guvernare: Rareș Bogdan le ia două ministere cu bani. Amendă, că l-au supărat cu imaturitatea și pretențiile lor

Victor Ciutacu, ironii pe bandă rulantă. Acesta spune că Rareș Bogdan îi va amenda pe foștii parteneri de coaliție dacă aceștia vor dori să revină la putere.

Victor Ciutacu, ironii pe bandă rulantă după ruptura din coaliția de guvernare

„Inegalabilul Rareș Number One îi anunță pe sexomarxiști că, dacă se întorc cumva la guvernare, le ia două ministere cu bani. Amendă, că l-au supărat cu imaturitatea și pretențiile lor.

În lumea interlopă, atunci când vrei să pedepsești unul care a încălcat regulile ori s-a băgat unde nu trebuie, trimiți bombardierii să-i dea amendă. Pe ce motiv? „Mi-a speriat porcul”, spre exemplu…”, a scris Victor Ciutacu, pe Facebook.

Totodată, Ciutacu le-a atras atenţia #rezisştilor, la începutul lunii, că îşi pierd fanii: „Nu vedeți că nici măcar Chirilă nu se mai ostenește să iasă pentru voi?”.

Victor Ciutacu îi critică virulent pe cei din USR PLUS într-un comentariu pe marginea crizei politice generată de dorința acestora de a-l demite pe premierul Florin Cîțu prin moțiune de cenzură.

Citește și: Ludovic Orban face mutarea decisivă în Parlament şi deblochează moţiunea USR PLUS şi AUR. „Voi comunica Guvernului. Nerespectarea procedurii înseamnă încălcarea Constituţiei”
„După ce au tăcut ca căcații-n tufe când au apărut documentele trecutului infracțional al lui Cîțu, trotinetarii și-au amintit subit că ratatul e și pârnăiaș, și țepar. Și urlă că PSD, partidul căruia numai că nu i-au dat foc la sediu, nu vrea să-i ajute să scape de făinos și să se întoarcă magicienii la cașcaval. Plus că mârâie nervos la fostul stăpân Iohannis. Marș la coteț, secta lu’ gleznuțe fine! Scoateți rujurile, fardurile și poșetele din rastel și ieșiți la luptă în Piața Victoriei. Sau nu mai vine nimeni după voi, că a retras securitatea multinaționalii în garnizoană și rămâne marele actor mic Manole să bea și să vorbească singur? Nu vedeți că nici măcar Chirilă nu se mai ostenește să iasă pentru voi?”, a scris Victor Ciutacu pe Facebook.

Citește și: Ludovic Orban, mesaj dur pentru liberali: Membrii de partid sunt chestionați cu cine vor să voteze la Congres și dacă sunt dispuși să-și fotografieze votul. Renunțați înainte de a fi prea târziu

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Fostul fotbalist de la Dinamo care a suferit două transplanturi de celule stem. S-a confruntat cu stări de rău, iar ce a urmat a fost complet neașteptat
Capital.ro
Doliu în televiziune! Cel mai frumos actor actor s-a stins din viață. Toată lumea l-a văzut în seriale la TV
Playtech.ro
De ce e o mare greșeală să-ți lași telefonul vechi într-un sertar
Adevarul
Putin s-a adresat națiunii având în spate o hartă uriașă a Rusiei. Cum stau lucrurile în realitate pe câmpul de luptă din Ucraina, potrivit analiștilor
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Cum a ajunbs România bătaia de joc a importatorilor. Mâncăm "furaje pentru animale"
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet