Cristi Borcea a plătit o avere pentru maneaua lui Jean de la Craiova. Versurile care l-au cucerit pe fostul şef al lui Dinamo VIDEO

Jean de la Craiova este autorului unei manele care l-a cucerit pe Cristi Borcea. Se întâmpla în 2007, iar fostul şef al lui Dinamo nu s-a uitat la bani pentru aceasă plăcere!
Filip Stan
22 nov. 2021, 16:16
Cristi Borcea a plătit o avere pentru maneaua lui Jean de la Craiova. Versurile care l-au cucerit pe fostul şef al lui Dinamo VIDEO

Cristi Borcea a plătit o avere pentru maneaua lui Jean de la Craiova. Acţionar al lui Dinamo între 1995 şi 2012, Cristi Borcea a apelat la Jean de la Craiova să-i compună o manea, imediat după titlul din 2007, care este, de altfel, şi ultimul cucerit de „câinii roşii”.

Cristi Borcea a plătit o avere pentru maneaua lui Jean de la Craiova

Manelistul i-a făcut pe plac şefului de la Dinamo, iar ersurile au devenit extrem de cunoscute. „Vine, vine Borcea cu spartanii / Fug toți miliardarii / Vine, vine Borcea să ia cupa să distrugă Europa / Vine, vine Borcea cu spartanii / Și distruge toți dușmanii / Și mai are acum un singur dor, Liga Campionilor”, au fost versurile din maneaua lui Jean de la Craiova.

Jean de la Craiova se face actor în India: „Voi pleca la Bollywood, unde voi juca într-un film”

Jean de la Craiova a dezvăluit în emisiunea „40 de întrebări cu Denise Rifai” ce s-a întâmplat în 2007 şi cum a dat şi o lovitură financioară. „Când primeși o comandă, plătești! A fost nu mult, dar a fost! Nu e zgârcit, dar fiind și eu înfocat, suporter, nu puteam să-i spun atât vreau. Cred că i-ar trebui o melodie cât mai curând și echipei actuale, poate le poartă noroc. Un imn să-i îndemne și o să vezi că intră să joace în Champions League. Ceva, ceva mi-a dat, dar cred că a fost frumoasă melodie, le-a plăcut, le-a purtat noroc. Am fost întrebat cu ce echipă țin, cu echipa națională. Să fii român din cap până în picioare!”, a declarat Jean de la Craiova.

Cristi Borcea, tentativă de suicid în închisoare: „Am vrut să iau toate medicamentele”

Cristi Borcea continuă să fie unul dintre cei mai bogați români. A încheiat anul 2020 cu o avere de aproximativ 82 de milioane de euro. Afaceristul a declarat, de mai multe ori, că nu va reveni în fotbal, dar că este posibil ca fiul său cel mare, Patrick Borcea, să intre în acționariatul lui Dinamo.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Răzvan Sava a luat decizia finală: vine la U Craiova? Anunțul făcut de tatăl său
Capital.ro
Salarii de până la 3.600 de euro pentru românii care vor să lucreze în străinătate. Domeniile în care se fac angajări
Playtech.ro
Românii care pot circula fără centură în 2026. Lista completă a bolilor acceptate prin lege, aşa nu primesc amendă
Adevarul
O bacterie „devoratoare de carne” se înmulțește rapid în Marea Neagră. Și turiștii de pe plajele din România se pot infecta
wowbiz.ro
„Folosea medicamente antidepresive puternice” Mărturia explozivă a mamei lui Ece Irtem. Prin ce trecea celebra actriță
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine e Vozinha, portarul echipei Capul Verde care a devenit viral după meciul cu Spania. Mama lui nu a putut fi alături de el, deoarece nu a avut bani de viză
iamsport.ro
Boateng ar putea fi înlocuit la Dinamo de ”achiziția excelentă” realizată de club: ”Singurul care poate face asta! Vine dintr-o altă lume”
MediaFlux
Scad facturile la gaze naturale. Noile tarife aprobate de la 1 iulie 2026
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Din ce sunt fabricate brichetele de foc și cât de eficiente sunt în sezonul rece