Saveta Bogdan i-a aprins o lumânare președintelui rus: Nu le-a mai ajuns gripa aia care a fost. Acum vine războiul!

Saveta Bogdan este îngrozită de războiul care ține cu sufletul la gură o lume întreagă. Cântăreața i-a aprins o lumânare lui Vladimir putin, de fică să nu se extindă luptele violente și la noi.
Alina Costache
02 mart. 2022, 19:00
Saveta Bogdan i-a aprins o lumânare președintelui rus:  Nu le-a mai ajuns gripa aia care a fost. Acum vine războiul!

Saveta Bogdan i-a aprins o lumânare președintelui rus. Interpreta de muzică populară, în vârstă de 76 de ani este îngrijorată de războiul dintre Rusia și Ucraina și se teme că acesta ar putea ajunge și în România. Cântăreața vrea doar pace și se roagă ca tot coșmarul să se încheie în curând.

Saveta Bogdan i-a aprins o lumânare președintelui rus: Nu le-a mai ajuns gripa aia care a fost. Acum vine războiul!

Deși are posibilitate, Saveta Bogdan nu vrea să plece din țară, pentru că nu poate să renunțe, pur și simplu, la munca de o viață pentru cariera de succes.

“Sunt foarte fricoasă și îmi e foarte frică. Nu-mi am putut închipui că în secolul ăsta or să mai fie războaie. Nu le-a mai ajuns gripa aia care a fost. Acum vine războiul și acum îmi e frică să nu vină și la noi.

Fata mea din America îmi spune ‘mamă, ia-ți bilet de avion și vin-o, mamă, la mine și stai aici că la noi e liniște’.”, a declarat Saveta Bogdan la Star News, la Antena Stars.

Citește și: Dovada că Petrică Mîţu Stoian s-a vaccinat împotriva covid-19: „Am fost primul cântăreţ de muzică populară care s-a vaccinat. Am zis că vreau să mor eu primul în plină glorie”
Aceasta spune că are un festival la finalul lunii iunie și își iubește munca, așa că nu poate pleca atât de ușor din România, chiar dacă se teme foarte tare de ce va face în continuare liderul de la Kremlin.

“Eu mai am un festival de făcut. Vreau să-l fac la sfârșitul lui iunie. Am publicul meu, eu am angajamente și eu iubesc ceea ce fac.

Eu am muncit ca astăzi să fiu Saveta Bogdan și nu pot așa să-mi iau biletul și să plec. Nu aș putea, parcă tot aș sta, m-aș ascunde pe undeva, nu știu. Am plâns și atâta m-am rugat.”, a continuat artista.

Citește și: George Craioveanu, primul interpret de muzică populară care şi-a asumat orientarea sexuală, show-uri incendiare pe TikTok. Cum le imită pe Niculina Stoican şi pe Stana Izbaşa

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Andrei Rotaru de la Insula Iubirii a lansat un nou atac la adresa Cristinei Petre! Ce a transmis de această dată
Fanatik.ro
„Nu-l pui pe ciobănaș în centrul defensivei”. Vivi Răchită, ironii la adresa fundașilor lui Becali: „După BBC de la Juventus, avem DDB de la FCSB”
Capital.ro
Regulă la bloc în 2026. Documentele pe care proprietarii le pot verifica. Ce obligații are administratorul privind banii
Playtech.ro
ANM anunță o răcire puternică în România. Cât durează furtunile și când revin temperaturile de aproape 40 de grade
Adevarul
„Rămășiță din anii ’90... azi nu mai înseamnă nimic”. De ce își pun mulți șoferi stickere IPA pe mașini și ce spune legea
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Rednic a murit cu câteva ore înainte de nuntă! Marius Totolici s-a stins în somn la doar 37 de ani. Ce a arătat autopsia?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ei sunt tinerii care și-au pierdut viața în Grecia, după ce elicopterul în care se aflau s-a prăbușit. Erau proaspăt căsătoriți și se aflau în luna de miere
iamsport.ro
Antrenorul care a avut rezultate cu FCSB nu ar mai colabora cu Gigi Becali: ”Aș lucra oriunde sunt respectat”
MediaFlux
Șefa CCR, Simina Tănăsescu, a explicat de ce s-a întâlnit de fapt cu Ilie Bolojan: Am adresat o întrebare
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat