Eduard Novak, fotografiat alături de amantă. Cine este Ionela, consiliera care a înnoptat la ministrul Sportului

Eduard Novak, fotografiat alături de amantă. Eduard Novak a întâmpinat-o cu brațele deschise pe Ionela Roșca Nedelea, atunci când consiliera lui și-a anunțat sosirea în Capitală. Venea tocmai de la Baia Mare, iar Novak i-a pus la dispoziție apartamentul său.
Alina Costache
23 mart. 2022, 22:43
Eduard Novak, fotografiat alături de amantă. Cine este Ionela, consiliera care a înnoptat la ministrul Sportului

Eduard Novak, fotografiat alături de amantă. Ionela Roșca Nedelea vine de la Baia Mare, o dată pe lună, sau chiar mai des, prin Capitală. Cea mai recentă vizită a fost acum câteva zile, iar ministrul Sportului s-a ocupat exclusiv de ea.

Citeşte şi: Ministrul Sportului, Eduard Novak, vrea să investească într-un program de redescoperire a oinei, un sport care nu suscită interes nici pentru public, nici pentru sponsori

Eduard Novak, fotografiat alături de amantă

Gurile rele din Minister susțin că Ionela ar fi mai mult decât o simplă consilieră. Ar avea chiar veleități de amantă.

Ionela, care în trecut a fost și prin Consiliul de Administrație al BTT, se descrie, pe Facebook, ca fiind ”o fată din nord, fostă actriță, trainer în comunicare, membră MMBC, mamă, iubitoare de câini”.

Șirul evenimentelor în cele două zile petrecute de Ionela Roșca Nedelea în Capitală este captivant. Cancan.ro a prezentat, pas cu pas, traseul pe care cei doi protagoniști ai poveștii l-au parcurs împreună.

Fost preşedinte al Federaţiei Române de Ciclism, Eduard Novak este acum ministru al Sportului. Este căsătorit de 20 de ani cu Laura, femeia care i-a dărut trei copii, dar pe care a lăsat-o acasă, unde el vine în fiecare weekend.

De numele ministrului Sportului se leagă o vastă activitate sportivă. Iniţial, a practicat patinajul viteză, perioadă în care a suferit un grav accident de mașină, în urma căruia și-a pierdut un picior. S-a întâmplat în 1996, moment în care a trecut la ciclism şi a devenit sportiv profesionist.

Eduard Novak este singurul campion paralimpic din istoria României. La Jocurile Paralimpice de la Londra, din 2012, a câştigat medalia de aur în proba de urmărire pe pistă şi pe cea de argint în proba de contratimp pe şosea.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Un jucător de tenis s-a logodit cu fiica celebrului Pavel Nedved, fost jucător la Juventus: ”Până la moarte și dincolo de ea!”
Capital.ro
Românii care trebuie să schimbe buletinul. S-a dat termen de 30 de zile. Se aplică amendă dacă nu este actualizat
Playtech.ro
Cum îți dai seama că moarea e bună. Semnul care arată că varza e reușită
Adevarul
Elevi medaliați internațional nu mai primesc burse sportive, după o decizie a Ministerului Educației. Părinții se revoltă
wowbiz.ro
Primele rezultate ale autopsiei în cazul Sarei, fetița de 2 ani moartă pe scaunul stomatologic! Ceea ce s-a aflat acum e de-a dreptul șocant
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Incredibil ce detaliu important au ignorat cei de la cabinetul stomatologic unde s-a stins fetița de doi ani! Mesajul care răstoarnă investigațiile
iamsport.ro
Șocant! 'Nostradamus' Ion Țiriac anunță miliarde de morți: 'Unde îi îngropi pe toți'. Scenariu apocaliptic
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare. Graficul complet și cum se depune cererea pentru pensie
stirilekanald.ro
„Crema este magistrală, este făcută în laborator” Ancuța Cîrcu răspunde acuzațiilor că ar fi vândut ilegal creme cu mercur: „Sunt femei care nu sunt emancipate”
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume