Jaf armat la o bancă din Piteşti. Hoţii au reuşit să fugă cu 10.000 de lei

În cursul zilei de vineri a avut loc un jaf armat în oraşul Piteşti. Atacul a avut loc la ora închiderii, când trei pesoane au ameninţat-o pe casieră cu un pistol, potrivit România TV.
Romania TV
08 feb. 2013, 16:01
Jaf armat la o bancă din Piteşti. Hoţii au reuşit să fugă cu 10.000 de lei

Trei persoane au jefuit, vineri seară, o sucursală BRD din Piteşti, după ce unul dintre atacatori a ameninţat-o pe casiera băncii cu un pistol, la ora transmiterii acestei ştiri poliţiştii audiindu-i pe angajaţii unităţii bancare.

Incidentul a avut loc în partea de vest a oraşului, aproape de ieşire, în cartierul Trivale. Sucursala atacată era de mici dimensiuni şi era situată într-o zonă ferită, între mai multe blocuri. Cei trei bărbaţi au pătruns în incinta băncii aproape de ora închiderii, când angajaţii se pregăteau să plece. Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită.

În prezent, anchetatorii încearcă să afle mai multe informaţii, atât din partea angajaţilor, cât şi din partea eventualilor martori. Poliţiştii au izolat zona şi ridică probe în vederea continuării cercetărilor.

„Pot să vă confirm că a avut loc un asemenea incident, colegii mei se află la faţa locului şi urmează să stabilească în ce condiţii a avut loc infracţiunea. Tot ce pot să vă spun în acest moment este că nu există persoane rănite şi urmează să se stabilească dacă a fost furată o sumă din bancă şi care este valoarea ei”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Argeş, comisar şef Dănuţ Dinu.

Filiala băncii avea contract cu o firmă de pază şi avea camere video de supraveghere, care, potrivit primelor date, sunt funcţionale, urmând ca anchetatorii să vizioneze şi să analizeze imaginile surpinse de acestea.

Potrivit unor surse citate de Mediafax, hoţii au reuşit să fugă cu suma de 10.000 de lei.

La sfârşitul anului trecut, o bancă din Capitală a fost jefuită de doi bărbaţi, după ce au pierdut la casino.

DailyBusiness
O nouă campanie de propagandă a Moscovei în România: „Rusia nu este dușmanul meu”. Mesajul a ajuns și în alte țări europene
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată casa de vacanță a Andreei Esca, din Franța: E aproape de Nisa și are piscină exterioară! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum poți să vezi, totuși, la TV meciul Aberdeen – FCSB. Acesta este postul de televiziune străin care transmite partida
Capital.ro
Călin Georgescu revine. Funcția publică pe care o poate obține. Are cale liberă
Playtech.ro
Prioritate pe un drum național din România conform Codului Rutier. Regulile de circulație în intersecție nedirijată
Adevarul
„Trăim deja cel mai sumbru scenariu”. Predicția unui expert de la Cambridge despre întâlnirea Putin - Zelenski
wowbiz.ro
El este băiatul care s-a aruncat alături de iubita lui în fața TIR-ului, pe A1! Cătălin plecase de acasă pentru a-i duce un cadou Giorgianei
Evz.ro
Mama lui Cătălin, tânărul mort în tragedia de pe A1, detalii noi despre relația copiilor
Prosport.ro
FOTO. Controversata Marina, renumită pentru imaginile ei cel puțin îndrăznețe, a fost prinsă! A primit pedeapsă de 4 ani
kanald.ro
Vlad Pascu a fost condamnat definitiv la 10 ani de închisoare în dosarul 2 Mai
Cancan.ro
BREAKING! Ioan Mateescu S-A SINUCIS. Ce i-a spus soției înainte cu puțin timp să își ia viața e tulburător
iamsport.ro
Bombă! Dan Șucu, afaceri la suprapreț prin programul PNRR. Patronul Rapidului a încasat o sumă uriașă
MediaFlux
Începe sau nu școala? Ministrul Educației, întrebat dacă elevii vor începe cursurile la timp: Foarte greu să vă spun
stirilekanald.ro
VIDEO Mesajul de adio postat de tânărul spulberat de camion, pe A1, împreună cu iubita sa: „La ora 5 eu o să mor” Mama acestuia nu își revine din șoc: "Vai de sufletul lui"
Conjunctivita: Simptome, tratament și cum previi reapariția