Carambol de proporţii în Germania: 100 de maşini s-au ciocnit pe o autostradă VIDEO

Accidente teribile în vestul Germaniei, din cauza vremii urâte. Zeci de persoane au fost rănite, iar autostrada a fost închisă după ce 100 de automobile s-au lovit. 
Alina Costache
13 mart. 2013, 14:36
Carambol de proporţii în Germania: 100 de maşini s-au ciocnit pe o autostradă VIDEO

Ninsorile abundente din ultimele zile au provocat haos în Germania. Peste 100 de vehicule, printre care şi mai multe camioane, au fost implicate într-un accident în lanţ, care a avut loc în apropiere de Frankfurt.

Până în acest moment, sunt 30 de persoane rănite, dintre care şase oameni în stare mai gravă, însă nicio persoană nu se află în stare foarte gravă. Din fericire, nicio persoană nu a decedat, informează România TV.

Autorităţile au închis autostrada, iar numeroase echipaje de descarcerare au intervenit pentru a scoate oamenii prinşi în maşini.

Într-un alt accident din estul Germaniei, 30 de copii au fost răniţi uşor, după ce autobuzul în care se aflau a fost lovit de o maşină. Ambele accidente au fost provocate de vremea nefavorabilă, iar meteorologii au anunţat că ninsorile vor continua şi în zilele următoare.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie fără margini înainte de UTA – Dinamo. S-a aruncat de la etajul 7 și a murit
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
Cum poţi afla dacă ai moştenit acţiuni primite de părinţi sau bunici în Cuponiada anilor ’90: actul esenţial pentru a fi despăgubit
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ei sunt Diana și George, cei doi soți care și-au pierdut viața în Bacău, după un impact violent dintre două mașini. Tânăra de 27 de ani era însărcinată
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
România sare în aer! S-au anunțat prețurile gazelor în 2026
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet