Suma colosală cu care Teodora, fiica cea mare a lui Gigi Becali, a vândut hotelul Inter de pe litoral. Profit de 1,2 milioane de euro

Familia lui Gigi Becali trăiește pe picior mare. Teodora, fiica cea mare a latifundarului din Pipera, și-a vândut hotelul Inter din stațiunea Venus pentru o uriașă de bani.
Alina Costache
18 iun. 2023, 17:08
Suma colosală cu care Teodora, fiica cea mare a lui Gigi Becali, a vândut hotelul Inter de pe litoral. Profit de 1,2 milioane de euro

Familia lui Gigi Becali trăiește pe picior mare. Teodora, fiica cea mare a latifundarului din Pipera, și-a vândut hotelul Inter din stațiunea Venus pentru o uriașă de bani.

Teodora Becali Mincu a primit opt milioane de euro pe hotelul său de cinci stele, Inter, din stațiunea Venus. A vândut unitatea de cazare familiei Zamfir, proprietara Energoutil Contact din București. Astfel, familia Becali a obținut un profit de 1,2 milioane de euro.

Citește și Cum arată „palatul” construit de Teodora Becali în Constanța. Primele imagini cu locuința de lux de pe litoralul românesc

Soții Teodora și Mihai Theodor Mincu au primit hotelul Inter în dar de la Gigi Becali. Fostul patron al FCSB l-a cumpărat în 2021 de la Interagro, grupul lui Ioan Niculae, în cadrul unei licitații, pentru suma de 6.8 milioane de euro.

Înainte să-l vândă, Ioan Niculae modernizase fostul hotel Carmen investind suma de 10 milioane de euro. Ulterior a redeschis unitatea de cazare în 2013. O nouă redeschidere a avut loc sub denumirea Becali Hotel. Teodora și Mihai Mincu au început discuții cu operatori hotelieri în vederea vânzării hotelului încă din primăvara acestui an.

Hotelul a fost construit în 1971 și are cinci etaje. Are 92 de camere și se întinde pe o suprafață totală de 2.670 de metri pătrați, pe un teren de 4.584 metri pătrați, cu acces direct la plajă, piscină exterioară și 2 restaurante.

Teodora Becali vrea să-și construiască un adevărat imperiu imobiliar

Teodora Becali mai are și o casă impunătoare în Constanța, în cartierul Tomis Plus, o zonă plină de vile de lux. Ea și-a dorit mereu să aibă o casă de vacanță unde să poată fugi de haosul din Capitală.

Citește și Gigi Becali îi construieşte un palat fiice sale, Teodora. Cum va arata construcţia faraonică din Pipera FOTO

Teodora Becali are 28 de ani și e căsătorită din 2019 cu omul de afaceri Mihai Mincu, zis și „Prințișorul de Dobrești”. Cei doi au împreună două fetițe.

Două dintre fetele lui Gigi Becali fac o mulțime de bani din imobiliare. După ce au primit de la tatăl lor un imperiu mobiliar în zona Pipera, atât Alexandra (26 de ani), cât și Teodora (28 de ani) lucrează cu încredere și pricepere la planul lor. Teodora Becali are 98 de apartamente în nordul Capitalei, iar prețul lor e de 89.000 de euro, cu TVA inclus, cele cu două camere, și 112.000 cu TVA inclus, cele cu trei camere. Terenul de trei hectare e fost primit de Teodora ca dar de nuntă din partea tatălui său.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet