Tragedie la Craiova: Un om a murit, iar alte trei persoane au fost rănite

Accident rutier grav la Craiova. Un om a murit şi alte trei au fost rănite, în urma impactului dintre două autotusime. Vinovat de tragedie este un şofer care a tăiat calea unui alt autoturism.
Romania TV
17 dec. 2011, 11:46
Tragedie la Craiova: Un om a murit, iar alte trei persoane au fost rănite

O femeie de 62 de ani a murit, iar alte trei persoane, între care doi copii, au fost grav rănite, după ce autoturismul Daewoo Matiz în care se aflau a fost izbit de un BMW, sâmbătă, la ieşirea din Craiova, impactul fiind atât de puternic încât una dintre victime a fost aruncată prin parbriz.

Cele două autoturisme erau la ieşire din Craiova, se deplasau în aceeaşi direcţie de mers. Autoturismul Matiz care circula pe Calea Bucureşti, pe banda întâi, a vrut să întoarcă pe celălalt sens şi a tăiat calea unui autoturism BMW care se deplasa în acelaşi sens, pe banda a doua.

Potrivit Mediafax, martorii spun că impactul a fost atât de puternic încât pasagerul din dreapta şoferului din Matiz, o femeie în vârstă de 62 de ani, a fost aruncată prin parbriz şi a murit pe loc. Soţul acesteia, aflat la volanul autoturismului, şi două fete, nepoatele celor doi, în vârstă de 11 şi 14 ani, au fost grav rănite în urma accidentului, fiind transportate la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova.

În urma cercetărilor poliţiştii au stabilit că şoferul Matiz-ului nu s-a asigurat la schimbarea direcţiei de mers. Ambii şoferi au fost testaţi cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ„, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Dolj, agentul Amelia Căprărin.

DailyBusiness
România atinge pragul critic de 60% datorie publică. Guvernul promite măsuri drastice: „Facem curățenie în sinecuri și cheltuieli discreționare”
Spynews
Legătura între coșmaruri și riscul de deces precoce. Sfaturi pentru gestionarea stresului
Bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
Fanatik.ro
Ce să pui în sosul de roșii pentru toamnă. Așa îți va rezista mult timp și va avea un gust delicios pentru întreaga familie. Este un secret al gospodinelor din Bucovina
Capital.ro
A murit marea actriță. A fost una dintre cele mai frumoase și iubite artiste
Playtech.ro
Contribuțiile pentru pensie: cum verifici dacă ți-au fost plătite. Informații utile pentru români
DailyBusiness
RAR publică date oficiale privind consumul și emisiile de CO2 ale autoturismelor înmatriculate în România. Ce trebuie să știe șoferii
Adevarul
Pensionarii, îngenuncheați de măsurile de austeritate. Analist: „Statul ar fi trebuit să fie primul afectat”
wowbiz.ro
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Spynews
Scene dureroase la înmormântarea lui Mihai Leu. Soția lui, Anna, a plâns în hohote lângă sicriul marelui sportiv | FOTO
Spynews
Ultima postare a motociclistului italian, înainte să moară! Bărbatul era fascinat de urșii din România | FOTO
Evz.ro
Val de foc peste România. Cod Roșu extins
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa iubită a milionarului român din Rusia a spus „Da”
kanald.ro
Cutremur azi dimineață în România! În ce zonă s-a produs seismul
Cancan.ro
Dublă tragedie la Iași! Mamă și fiu, morți după ce au consumat acest aliment
Playsport.ro
Piedone a ajuns la Costinești și a găsit mizerie și alimente stricate. „Aici cred că e vopseaua lui Ceaușescu”
Capital.ro
Ordin de la UE. Interzis pentru șoferii care au făcut școala pe automată
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Arată ca un manechin, dar a fost livratoare de mâncare
stirilekanald.ro
O fetiță de 9 ani a îndurat șase ore de chin până când a murit. Propria mamă a lăsat-o în mașină, în soare, cât ea era la muncă
Primul semn neobișnuit de cancer de colon, potrivit medicilor
MediaFlux
Aproape o sută de mii de români și-au primit deja banii de pensii! Peste 900.000 de oameni cotizează în continuare
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Pion într-un joc diplomatic controversat. Ce s-a întâmplat cu femeia vândută de Nicolae Ceușescu unui canibal african