Glovo: Românii au sărbătorit calificarea naționalei de fotbal cu burgeri, shaorma și pizza

Românii au sărbatorit calificarea naționalei de fotbal cu burgeri, shaorma si pizza. Glovo a realizat un top al celor mai comandate preparate și produse de către microbiștii care au urmărit cu sufletul la gură partida de sâmbătă seară, când naționala României s-a calificat la campionatul european de fotbal.
Alina Costache
20 nov. 2023, 15:59
Glovo: Românii au sărbătorit calificarea naționalei de fotbal cu burgeri, shaorma și pizza

Burgerii, shaorma și pizza s-au clasat în topul preferințelor microbiștilor care au urmărit sâmbătă meciul România – Israel. Numărul de pizza comandate sâmbătă seara a fost dublu față de comenzile înregistrate pe 15 octombrie, în timpul partidei dintre România – Andorra.

Citește și: Calificarea României la EURO 2024 aduce o sumă astronomică în conturile FRF! Câți bani vor încasa elevii lui Iordănescu

De asemenea, românii au sărbătorit calificarea cu chipsuri și pufuleți, acestea fiind cele mai comandate snacks-uri pe durata desfășurării meciului.

Minutele de aur din cele două reprize, respectiv momentele în care au fost plasate cele mai multe comenzi, s-au înregistrat chiar în primul minut al meciului, la ora 21:48, și ulterior la 22:43.

Conform datelor Glovo, în ceea ce privește produsele comandate din Glovo Express, de unde utilizatorii pot face cumpărături de proximitate, având acces la o gamă de peste 3000 de produse, cu livrare rapidă, apa, snacks-urile, berea și sucurile au fost produsele cel mai comandate. De asemenea, românii au sărbătorit calificarea cu chipsuri și pufuleți, acestea fiind cele mai comandate snacks-uri pe durata desfășurării meciului.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Tică Dănilescu, amintiri de coșmar de la Revoluția din 1989: „Am îmbulinat-o! Mă arestează!”
Capital.ro
Doliu în sportul românesc. A murit un mare fost fotbalist al primei divizii. Nu va fi uitat: Odihnească-se în pace!
Playtech.ro
Ce este interzis să faci în Ajun de Crăciun 2025 ca să nu alungi norocul din casă. Tradiții și obiceiuri pe care este bine să le respecți pe 24 decembrie
Adevarul
Țara considerată „veriga cea mai slabă” a Europei în fața Rusiei lui Putin
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce fel de mâncare tradițională gătește Denise Rifai de Crăciun. Îndrăgita vedetă ne-a dezvăluit planurile pe care le are de sărbători
iamsport.ro
Cinci oameni-cheie ar fi orchestrat arestarea lui Gică Popescu: ”E caz unic”. Mircea Sandu l-ar fi avertizat
MediaFlux
Percheziţii la locuinţa din Ilfov a Rodicăi Stănoiu, la fix o săptămână de la exhumarea cadavrului acesteia (Surse)
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend