Sicriul cu trupul neînsufleţit al Ronei Hartner va fi adus miercuri în România. Care a fost ultima dorinţă a artistei

Rona Hartner a murit la vârsta de 50 de ani, din cauza unui cancer. Trupul neînsuflețit al regretatei artiste va fi adus în țară, miercuri, iar sicriul va fi închis.
Filip Stan
25 nov. 2023, 15:30
Sicriul cu trupul neînsufleţit al Ronei Hartner va fi adus miercuri în România. Care a fost ultima dorinţă a artistei
Sicriul cu trupul neînsufleţit al Ronei Hartner va fi adus miercuri în România. Care a fost ultima dorinţă a artistei

Sicriul cu trupul neînsufleţit al Ronei Hartner va fi adus miercuri în România. Rona Hartner s-a stins din viață la vârsta de 50 de ani, în Franța. Trupul neînsuflețit al regretatei artiste va fi adus în România, miercuri, iar înmormântarea va avea loc vineri, 1 decembrie, de Ziua Națională a României. Rinda Hartner, sora sa, a dezvăluit care a fost ultima dorinţă a artistei.

Citeşte şi: Rona Hartner, umilită de Nicuşor Dan! Artista a trecut la cele sfinte înainte să-și încheie socotelile cu Primăria Capitalei

Rinda Hartner a precizat că sicriul va fi închis și a transmis că Rona Hartner și-a dorit să fie înmormântată alături de celelalte persoane din familia sa care au trecut în neființă.

„Sunt proceduri speciale când e repatriere. Rona și-a dorit să fie înmormântată alături de străbuni, la Cimitirul Bellu Catolic. Acolo este și tata, acolo sunt buncii, străbunicii. O să fie o mică veghe la capela serviciilor funerare, luni o să fie o alta, cu o slujbă, și atunci o să îi închidă sicriul și îl sigilează, pentru că sunt anumite norme de respectat, după care ea o să plece cu avionul spre București. O să ajungă miercuri și noi o să venim de marți ca să o iau de la aeroport cu serviciile funerare din București și o să o ducem la capela cimitirului Bellu”, a declarat Rinda Hartner.

Citeşte şi: Rona Hartner şi-a făcut testamentul înainte să moară. Cine moşteneşte averea artistei: „Îi las totul!”

În 2019, Rona Hartner a fost diagnosticată cu cancer la colon și ficat, însă după ce a urmat un tratament, se vindecase. În 2023 boala a recidivat, la plămâni şi la creier, iar cadrele medicale nu au mai putut face nimic pentru a o salva.

DailyBusiness
Cât a ajuns să coste o franzelă albă după majorarea TVA-ului. Șeful ROMPAN anunță noi scumpiri: ”Prețul pâinii va mai crește. Avem impozite mai mari de plătit”
Spynews
Insula Iubirii. George Jaguarul, dezvăluiri din viața personală. Ispita, vânată de femei înainte să participe la emisiune: "Miere pentru albine"
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
„Lacrima lui Șumudică”. Sticluța cu care fanii FCSB fac mii de euro. Șumi: „Vă notific! Vreau banii!”
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. A fost un titan, un munte de talent. Toată lumea l-a iubit
Playtech.ro
Singurii pensionari care sunt scutiți de CASS, chiar dacă au pensii peste 3000 lei
Adevarul
Salvamar: „Am fluierat după un bărbat care înota departe de mal și a strigat la mine: «Ce fluieri, mă, ești la oi?». Adulții se cred dumnezei“
wowbiz.ro
Anunț oficial! Cât vor fi bursele elevilor în anul școlar 2025-2026. Ministrul Educației a explicat care sunt criteriile de acordare: „Meritul trebuie să fie merit”
Evz.ro
Pensionarea la 69 de ani. Cine va munci mai mult
Prosport.ro
FOTO. „Asta e artă”. Vedeta a renunțat complet la haine de ziua ei
kanald.ro
Cutremur astăzi în România! Ce magnitudine a avut seismul și în ce zonă s-a produs
Cancan.ro
Ce avere are Ilie Bolojan. Câți bani câștigă lunar premierul României, de fapt
Capital.ro
Cea mai tristă veste despre Ion Iliescu. Din păcate, este adevărat. Spitalul Agrippa Ionescu a anunțat acum
StirileBZI
Dezastru în sănătate! Schimbările de la 1 august lovesc milioane de români. Cine pierde asigurarea medicală
stirilekanald.ro
Imagini sfâșietoare de la înmormântarea lui Valentin, bărbatul ucis de propriul cumnat. Familia este în șoc: „A continuat să-l lovească chiar și când era deja la pământ” O fetiță de 5 ani a rămas orfană de tată
Ilie Bolojan a vorbit cu primarii despre scăderea cheltuielilor: „Statul român nu mai are capacitatea financiară să susţină în continuare cheltuielile actuale cu administraţia publică”