Andreea Tonciu a recunoscut! Ce meserie i-ar fi plăcut să aibă în urmă cu câțiva ani. ” Nu e o muncă grea”

Andreea Tonciu este una dintre cele mai cunoscute și apreciate dive din showbiz-ul românesc. Deși a câștigat de-a lungul timpului bani frumoși de pe urma notoritetății sale, fosta asistentă TV a dezvăluit că în urmă cu câțiva ani își dorea să aibă o cu totul și cu totul altă meserie.
Mircea Filipescu
10 mart. 2024, 00:00
Andreea Tonciu a recunoscut! Ce meserie i-ar fi plăcut să aibă în urmă cu câțiva ani. ” Nu e o muncă grea”
Andreea Tonciu a recunoscut! Ce meserie i-ar fi plăcut să aibă în urmă cu câțiva ani.

Andreea Tonciu a recunoscut! Andreea Tonciu a afirmat într-un interviu că adoră să călătorească și din acest motiv, înainte să îl cunoască pe soțul său și să se căsătorească cu el, și-a dorit să devină stewardesă.

Citește și Andreea Tonciu și-a împins prietena de la etaj. De ce a ascuns vedeta până acum acest lucru

Andreea Tonciu a recunoscut!

„Stewardesă, pentru că îmi place mult să călătoresc, consider că nu e o muncă grea. Dacă e să fi făcut asta până mă măritam, pentru că am și eu un soț care să mă țină acasă, nu să mă trimită la muncă”, a declarat Andreea Tonciu în emisiunea Oracolul Vedetelor, de la SPECTACOLA.

Mai mult, Andreea Tonciu a vorbit și despre sinceritate și a recunoscut că de foarte multe ori oamenii au judecat-o atunci când și-a exprimat opinia.

„Toată lumea știe cum sunt și să știi că unii apreciază felul meu de a fi, alții nu. De exemplu mai am prietene cărora le spun: nu-mi place cum te-ai machiat sau cum ești îmbrăcată, mi-o iau în nume de rău, nu apreciază sinceritatea mea. Dar dacă le spun vai ce frumoasă ești sau ce frumos te-ai îmbrăcat și mințeam, simțeam că nu e ok, aici intervine lumea perversă în care eu nu știu să fiu. Alte persoane apreciază această sinceritate”, a mai spus vedeta.

Când vine vorba de gastronomie, bruneta spune că nu este pretențioasă și că adoră mâncarea românească.

„Ciorba, iubesc ciorba, îmi place să gătesc orice, dar eu dacă nu mănânc ciorbă zilnic, organismul meu cere, pentru că eu nu beau foarte multă apă. Dacă îmi dai 2-3 porții de ciorbă le mănânc, de oricare ar fi, ciorba de perișoare îmi place cel mai mult.

Eu merg pe bucătăria românească, nu-mi plac mâncărurile de fițe, recunosc că mă duc la restaurante scumpe, dar nu-mi place ceea ce mănânc, mănânc doar așa  o vită, nu foie gras, nu, eu sunt pe de astea românești. Sarmalele îmi plac, salata de boeuf, salata orientală, carnea prăjită de aia de porc, cu mămăligă, ceapă roșie, doamne ce poftă am”, a conchis Tonciu.

Citește și Andreea Tonciu, pusă să șteargă WC-uri și geamuri, după ce a făcut scandal la liceu: „Eu eram șmecheră… Și toți ai mei râdeau de mine”

DailyBusiness
Pescobar umblă cu caracatița vopsită prin Londra. Britanicii s-au arătat dezgustați de preparatele afaceristului: „Prima mușcătură a fost îngrozitoare. Are un gust oribil”
Spynews
Tinerii care i-ar fi furnizat droguri lui Rareș Ion au fost trimiși în judecată. Maru și Pika se află în continuare în arest preventiv
Bzi.ro
Elena Gheorghe a făcut senzație în costum de baie, la 39 de ani! Câte operații estetice are cântăreața – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Horoscop zilnic pentru luni, 23 iunie. Scorpionul are probleme la muncă
Capital.ro
Marea actriță a plecat dintre noi. A murit o legendă: Ne va fi dor de tine!
Playtech.ro
Greșeala banală care te poate costa până la 200 de euro în aeroport. Ce dimensiuni trebuie să aibă bagajul dacă zbori cu Ryanair, Wizz Air sau Lufthansa
DailyBusiness
E LEGE! Ce trebuie să facă șoferii rămași fără plăcuțe de înmatriculare. Amenzi uriașe pentru cei care nu respectă obligația
Adevarul
Vaccinul anti-COVID, cal troian devenit scut. Verdictul final despre serul care a speriat lumea
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum își răsfață Alex Bodi iubita, la Monaco! Afaceristul și Anca au atras din nou toate privirile / VIDEO
Spynews
Monica Tatoiu, jefuită în vacanță. Era în locuință când hoții au intrat peste ea. Femeia de afaceri a apelat la autorități
Evz.ro
Analize după concediu, o mare greșeală. Riscurile sunt uriașe
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, apariție îndrăzneață, în lenjerie intimă: „Crioterapie”
kanald.ro
Cel puțin opt persoane au murit după prăbușirea unui balon cu aer cald în Brazilia: „Suntem cu toții șocați”
Cancan.ro
420 de lei în plus pentru această categorie de pensionari din România. Cine va beneficia de acești bani, de fapt
Playsport.ro
Iranul de la o democrație modernă la o dictatură religioasă condusă de un ayatollah cu puteri nelimitate
Capital.ro
Ilegal în curte fără autorizație. Vecinii te vor reclama. Proprietarii de case trebuie să depună cerere la Primărie
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta cu aur pentru România la Jocurile Olimpice, luptă dură cu depresia: „Am ajuns aproape în comă”
stirilekanald.ro
"Ori va fi pace, ori va fi o tragedie" - Statele Unite au atacat Iranul. Primele declarații ale lui Trump: "Felicitări marilor noștri războinici americani" - Iranienii ripostează: "Acum e rândul nostru"
Ilie Bolojan este noul prim-ministru al României. Președintele Nicușor Dan a făcut anunțul în urmă cu puțin timp
MediaFlux
Cum să câștigi la Loto. Șase numere cel mai des câștigătoare
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Accident mortal la pescuit. Internaționalul Florentin Petre a scăpat dintr-o situație similară