Simona Gherghe, clipe de vis pe una dintre cele mai frumoase plaje din lume: „Cei mici sunt toată ziua în căutare de ouă de dinozauri”

Simona Gherghe are parte de câteva zile absolut de basm! Vedeta TV se află în vacanță pe una dintre cele mai frumoase insule din Grecia, iar experiența este cu totul inedită.
Filip Stan
25 iul. 2024, 12:26
Simona Gherghe, clipe de vis pe una dintre cele mai frumoase plaje din lume: „Cei mici sunt toată ziua în căutare de ouă de dinozauri”
Simona Gherghe, clipe de vis pe una dintre cele mai frumoase plaje din lume

Simona Gherghe a decis să profite de vremea călduroasă și a plecat în vacanță în Grecia. Prezentatoarea TV a mărturisit că aceasta este destinația ei favorită și că, de ani buni, nu are altă opțiune pentru concediul de vară. De această dată a ales insula Paxos, fiind inspirată de un serial pe care la urmărit. Pelicula a fost filmată acolo, iar peisajele au impresionat-o. Simona Gherghe a împachetat frumos bagajele, pe cei mici și „s-a îmbarcat” spre această destinație. Pe insula Paxos se află una dintre cele mai frumoase plaje din Grecia și, în ciuda faptului că nisipul este destul de pietros, cei mici și-a creat un joculeț care le-a distras atenția de la acest mic inconveninet.

Citește și: Împăcarea care a șocat pe toată lumea! Sebastian Dobrincu și Mimi au îngropat securea războiului: „A avut curaj să se uite în ochii mei”

Simona Gherghe le-a promis fanilor ei, care o urmăresc pe rețelele de socializare, că va continua să împărtășească detalii despre sejurul de zece zile din Grecia.

„Nu credeam c-o să-mi mai placă atât de mult o insulă. De vreo 20 de ani, vacanțele înseamnă Grecia. Și am văzut multe insule, dar și alte locuri din Grecia continentală. Aveam topul meu, care tocmai a fost dat peste cap de micuța, cocheta, autentica Paxos. Am văzut-o acum câteva luni în serialul “Maestro in Blue”, acțiunea se petrece aici și filmul e plin de imagini cu Paxos. Am început să mă documentez, așa cum fac mereu când călătorim, și iată-ne aici. Și e mult mai frumos decât mi-aș fi imaginat. Insula nu e foarte turistică, sunt mulți greci în vacanță, dar și englezi, cred că e un singur hotel în zonă, însă sunt foarte multe case, apartament și vile de închiriat. Mâncarea e senzațională, oamenii foarte prietenoși, e o pace aici care mă face să mă simt că acasă. Și, că să-l citez pe Vlad: “mami, la anul putem să stăm 10 zile în Paxos?”😃
Așadar, i-a cucerit și pe cei mici. Am avut ceva emoții cu plajele. Cele mai multe sunt cu pietre mari, dar, surpriză, și-au inventat jocul lor și toată ziua sunt în căutare de ouă de dinozauri. Imaginile cu plaja cu nisip sunt din Antipaxos, sora mai mică a insulei, unde se poate ajunge doar cu barcă. Iar plaja Vrika e considerată a două din Grecia, că frumusețe. Și chiar e ireal de frumoasă. Și mai ieftină ca Mamaia😂, doar 10 euro șezlongul!🤦‍♀️
Mai avem două zile și simt că o să-mi fie tare dor de minunea asta din Marea Ionică. Vă mai povestesc și mâine! Mai ales pe instasories”, a povoestit Simona Gherghe pe pagina ei de Instagram.

Citește și: Câți bani a dat un român pentru un prânz în Thassos, Grecia. „Mai mereu e o surpriză ce vine efectiv la masă”

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Cristi Balaj a numit principalul vinovat în scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1: “A dormit tot meciul!”. Ce trebuia să facă brigada de arbitri
Capital.ro
Lege la bloc pentru lista de întreținere. Locatarii pot fi puși să plătească după estimări. Cum se face regularizarea
Playtech.ro
Povestea „superleului”. Cel mai mare falsificator de bani din România, demascat de o greșeală minusculă. Bancnotele lui au păcălit chiar și SRI
Adevarul
Succesul lui Chivu, clădit pe o tragedie și pe alegeri bine făcute. Cristi a transformat în combustibil durerea care i-a marcat tinerețea
wowbiz.ro
Nașa lui Armin Nicoară, implicată într-un accident în drum spre filmări: „Sunt lovită din spate!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trafic blocat pe Autostrada A3, după o ciocnire în lanț cu 7 mașini
iamsport.ro
Nicu Ceaușescu a izbucnit și i-a amenințat pe jucători sub privirile lui Gino Iorgulescu: ”Vă bateți joc! Dacă nu jucați, pun Internele pe voi!”
MediaFlux
Cristi Chivu, primele declarații după ce a câștigat campionatul din Italia: Staff-ul meu merită multe laude
stirilekanald.ro
Știrea momentului: Nicușor Dan și Maia Sandu...
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR