Primar VITEZOMAN, prins de radar şi lăsat fără permis. Vezi cu ce viteză rula

Un primar din Vaslui a fost lăsat fără permis auto de către poliţişti după ce a fost înregistrat de aparatul radar, chiar în comuna pe care o administrează, circulând cu maşina cu peste 100 de kilometri pe oră în localitate.
Romania TV
18 iul. 2013, 16:39
Primar VITEZOMAN, prins de radar şi lăsat fără permis. Vezi cu ce viteză rula

Maşina condusă de primarul comunei Ştefan cel Mare, Mihai Moraru, a fost detectată de aparatul radar în timp ce rula cu o viteză de 101 kilometri pe oră, pe raza localităţii Mărăşeni, situată la limita cu municipiul Vaslui. În consecinţă, edilul din Ştefan cel Mare a fost obligat să predea permisul de conducere, având în vedere că a depăşit cu 50 de kilometri viteza legală admisă în interiorul unei localităţi.

„Conducătorul auto în cauză a fost depistat în timpul unei acţiuni pe linie de viteză desfăşurată de poliţiştii de la Serviciul Rutier pe drumul naţional DN 15D Vaslui – Roman. Pe lângă sancţionarea cu nouă puncte amendă, respectiv 720 de lei, poliţiştii au procedat şi la reţinerea permisului de conducere pe o perioadă de 90 de zile, în loc fiindu-i eliberată o dovadă înlocuitoare, cu valabilitate 15 zile”, a declarat, joi, purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Mihaela Ştraub, potrivit Mediafax.

Vezi şi: VITEZOMAN la 91 de ani. Un bărbat din Mureş a făcut ravagii pe şosea

În urmă cu trei ani, fostul primar al aceleiaşi comune, Emil Huzum, a fost lăsat fără permis după ce a fost prins de către poliţişti având o alcoolemie peste limita legală.

DailyBusiness
Sorin Grindeanu: „PNL dă premierul până în 2027. Noi ne ținem de protocol”
Spynews
Gina Chirilă, adevărul dureros despre divorțul de Bogdan Vlădău! Prin ce durere a trecut: "Spartă în bucăți..."
Fanatik.ro
FCSB, față în față cu coșmarul din 2005 în Cupa României Betano. Trupa lui Becali, eliminată atunci de Rapid II
Capital.ro
Sistemul de pensii din România, sub presiune majoră după 2030. Avertismentul lui Iancu Guda: Aici este provocarea României
Playtech.ro
Ce se întâmplă dacă angajatorul întârzie salariul. Când poți face plângere la ITM
Adevarul
Un gigant american cu firme în România concediază 14.000 de angajaţi
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Ministrul Muncii a anunțat majorarea tichetelor de masă. Guvernul urmează să decidă dacă și salariul minim va crește
iamsport.ro
Surpriză! Bölöni a numit ”cel mai inteligent” atacant din istoria României: ”Un om cu un alt caracter, altă viață, deosebit de valoros!”
MediaFlux
16 nume de copii au fost interzise! Iată lista
stirilekanald.ro
Șocant ce au găsit polițiștii lângă trupul neînsuflețit al doctoriței Ștefania Szabo
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai