Froo schimbă strategia de afaceri pentru România și deschide și mai multe magazine

Grupul polonez Zabka, cel care a adus magazinele Froo în România, și-a actualizat strategia de afaceri. Pentru următorii trei ani urmează să fie deschise peste 1.300 de magazine noi pe an în Polonia și România, scrie Profit.ro.
Alina Costache
02 oct. 2025, 12:11
Froo schimbă strategia de afaceri pentru România și deschide și mai multe magazine

Froo schimbă strategia de afaceri pentru România. Rețeaua Zabka vrea să crească de la aproape 12.000 de magazine în prezent la circa 16.000 de magazine până la sfârșitul anului 2028, scrie Profit.ro. Strategia anterioară prevedea deschiderea a 1.000 de magazine noi anual în perioada 2025-2028.

Citește și: Cresc ratele la bancă pentru sute de mii de români după mărirea IRCC. Tot mai puțini își permit să acceseze un credit ipotecar

Grupul polonez Zabka a intrat pe piața românească în decembrie 2013 și a deschis primele magazine Froo în iunie anul trecut. Rețeaua Froo din România cuprindea 122 de magazine la finele lunii septembrie, sub ținta de 200 de magazine anunțată de Zabka pentru primul an de operațiuni pe piața locală. Majoritatea magazinelor au fost deschise în București, retailerul fiind prezent și în Pitești și Constanța.

Citește și: Ministrul Energiei, anunţ alarmant: „Riscăm blackout iarna când avem cerere mare de energie”. Raed Arafat a lansat deja ghidul practic pentru penele masive de curent

În primul semestru al anului, Zabka a deschis 51 de magazine în România și 753 în Polonia.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Assad Al-Hamlawi, out din lot după ce a fost pedepsit de Coelho! Preşedintele Craiovei confirmă: “Nu a făcut un titlu de glorie din asta!”
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. S-a stins un mare artist: Întreaga familie a fost devastată
Playtech.ro
Cât te costă fundația unei case în 2026. Mulți români subestimează această etapă
Adevarul
A murit „regele motorinei”, partenerul „de afaceri” al fostului șef al ANAF Sorin Blejnar. Era dat în urmărire internaţională din 2015
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Nadiana este femeia care a căzut în fața mașinii, în Târgu Jiu! A murit după ce a fost iz... Vezi mai mult
iamsport.ro
Gică Hagi nu vine la națională din cauza lui Mihai Stoichiță! ”E o problemă!”
MediaFlux
România, la un pas de anticipate? Anunțul momentului la nivel național
stirilekanald.ro
VIDEO Tentativă de răpire în supermarket! Fetița de un an și jumătate a fost smulsă de lângă mama ei
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat