Bănel Nicoliţă a ratat un penalty de ziua lui

Într-un meci din Cupa Franţei, fostul stelist a ratat una dintre loviturile de la 11 metri care a determinat înfrângerea lui St- Etienne, în faţa lui Bordeaux.
Romania TV
08 ian. 2012, 11:05
Bănel Nicoliţă a ratat un penalty de ziua lui

Eliminată deja din Cupa Ligii, Saint-Etienne a spus la revedere Cupei Franţei după primul meci jucat în acest sezon. Adversară i-a fost Bordeaux, iar Bănel Nicoliţă a fost titularizat de antrenorul Galtier.

Mijlocaşul a ţinut mult să-şi facă un gol cadou, mai ales că sâmbătă a împlinit 27 de ani, şi a încercat poarta în minutul 19, însă balonul s-a dus peste transversală. În schimb, Bordeaux a deschis scorul, în minutul 35, prin Jussie. Când aproape nimeni nu mai credea, în ultimul minut al prelungirilor, Saint-Etienne a reuşit egalarea.

În cele din urmă, învingătoarea s-a decis la penalty-uri, unde printre cei care a ratat s-a numărat şi Bănel Nicoliţă, care a trimis în bară. În cele din urmă, Bordeaux a câştigat loteria penalty-urilor cu 4 la 2.

Secvenţa cu ratarea penalty-ului de către Bănel, la 02:06:

DailyBusiness
Alexandru Rafila: Amploarea și viteza cu care se răspândesc mesajele antivaccinare au devenit alarmante
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Imagini incredibile cu Andreea Esca în Grecia! Nimeni nu se aștepta să pozeze așa – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Reacție surpriză după dezastrul din România – Canada: „Mai bine decât să fie 3-0 pentru noi”
Capital.ro
Călin Georgescu, direct în fața judecătorilor. Ce se întâmplă cu fostul candidat la prezidențiale
Playtech.ro
Ce informații cere ANAF despre petrecerile de nuntă și botez din 2025
Adevarul
Palatul romilor, copie a Casei Albe, înnebunește Internetul. Doi vloggerii l-au prezentat lumii întregi
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Anunţ-bombă de la Petrom. E jale
Prosport.ro
FOTO. Cum arată seducătoarea de fotbaliști: „Nu mi-am făcut nicio operație”
kanald.ro
Abia acum s-a aflat! Ce a dus, de fapt, la producerea tragediei din Lisabona. Raportul preliminar
Cancan.ro
Un copil de doar 10 ani a murit după ce a plâns timp de 10 ore. Ce avea micuțul în sânge
iamsport.ro
”Bă, nu veni când semnează contractul! Ce ești tu, impresarul lui?! Cine a semnat pentru Alanya, Gică sau Ianis?” Și-a ieșit din minți după ce Hagi jr. a fost prezentat în Turcia
MediaFlux
Cheltuieli în plus pentru cei care stau la bloc. Cum se calculează costurile în funcție de etaj
stirilekanald.ro
Cristian și Adelin au murit în accidentul de la Budeasa. Aveau 21 și 23 de ani și erau studenți cu planuri mari de viitor. O fată e în stare gravă: "Se ducea la facultate să dea examen"
substantial.ro
Știai că trezitul la ora 3 sau 4 dimineața este un semn clar de…