A câştigat pe o cotă de 167.000, după ce a ghicit cel mai surprinzător podium din Formula 1

Weekendul trecut s-a desfăşurat la Monza cea mai surprinzătoare şi printre cele mai spectaculoase curse din ultimele sezoane de Formula 1.

09 sept. 2020, 19:49

Câştigătorul de la Monza a fost francezul Gasly, cel care mai obţinuse o singură dată un loc pe podium în carieră, pe locul 2 s-a clasat Carlos Sainz Jr., iar pe locul 3 a terminat canadianul Lance Stroll, şi el având tot un singur podium în carieră.

Deşi părea imposibil de anticipat, un parior finlandez a dat lovitura. A ghicit ordinea în clasament la o cotă de 167.000! Singurul regret pentru parior este că a mizat doar 20 de cenţi. Totuşi, câştigul lui e de peste 33.000 de dolari, scrie Mediafax.

La polul opus este un australian. Convins că Lewis Hamilton va câştiga din nou, a mizat 70.000 de dolari pentru un profit de doar 17.000 de dolari. A pierdut toţi banii, campionul mondial terminând cursa pe locul 7.

Citeşte şi: Simona Halep, apariţie uluitoare la botezul nepotului, Stere. A purtat o rochie de 2.000 de euro FOTO