Accident cu 12 răniţi, între care cinci copii. A fost activat PLAN ROŞU de intervenţie

Plan roșu de intervenție în județul Covasna. Două maşini s-au ciocnit, duminică, 12 persoane, între care cinci copiii, fiind rănite. Toate persoanele au fost transportate la spitale. 
Romania TV
12 iul. 2020, 11:58
Accident cu 12 răniţi, între care cinci copii. A fost activat PLAN ROŞU de intervenţie

Pompierii militari au fost solicitaţi să intervină, duminică, la un accident rutier, în care au fost implicate două autovehicule, produs pe DJ 121 între localităţile Imeni şi Zăbala, judeţul Covasna.

„În eveniment au fost implicate 12 persoane, dintre care 7 adulţi şi 5 copii, iar şoferul unui autoturism a rămas încarcerat. S-a pus în aplicare Planul Roşu de intervenţie şi s-au deplasat la faţa locului un echipaj de descarcerare, cinci ambulanţe (1 SMURD şi 4 SAJ) şi o autospecială pentru transport victime multiple. Forţele participante au intervenit pentru acordarea primului ajutor persoanelor implicate în accident, extragerea persoanei rămasă încarcerată şi asigurarea măsurilor de prevenire şi stingere a incendiilor”, a transmis ISU Covasna.

Toate persoanele implicate sunt conştiente şi au fost transportate la Unităţile de Primiri Urgenţe din Sfântu Gheorghe şi Braşov.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Atenție Craiova, adversarul din Liga Campionilor a marcat de 8 ori în ultimul meci
Capital.ro
Nici nu s-a terminat anul școlar, dar un nou trend prinde contur: ce se întâmplă cu cumpărăturile pentru școală
Playtech.ro
Planta de interior super rezistentă care absoarbe căldura și răcorește aerul din casa vara. Mulţi spanioli şi italieni o au
Adevarul
Naționala de fotbal a României la Mondialul jucat sub semnul fascismului. Dramatism și ghinion pentru ticolori în Italia 1934
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Claude Guillemot, cofondator Ubisoft, și-a pierdut viața în urma prăbușirii unui avion de mici dimensiuni, în Franța
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Calcule pentru românii care vor să cumpere vechime în muncă pentru pensie, în 2026. Cât va costa după majorarea salariului minim
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?