Accident cu 15 morţi în California. Un SUV supraîncărcat cu pasageri s-a ciocnit cu un camion cu pietriş, impactul a fost devastator

O coliziune între un vehicul supraîncărcat cu pasageri şi un camion s-a soldat cu cel puţin 15 morţi, marţi dimineaţă, în sudul Californiei, a anunţat un spital unde au fost transportate câteva dintre victimele accidentului.
Daniel Spătaru
02 mart. 2021, 22:41
Accident cu 15 morţi în California. Un SUV supraîncărcat cu pasageri s-a ciocnit cu un camion cu pietriş, impactul a fost devastator

Accident cumplit în California, soldat cu multiple victime. ”Credem că erau 27 de pasageri în vehiculul SUV care a lovit o semiremorcă plină de pietriş”, a declarat Judy Cruz, responsabil pentru servicii de urgenţă la centrul medical El Centro, lângă graniţa mexicană.

Potrivit acesteia, cel puţin 14 pasageri au murit la locul accidentului şi un altul după ce au fost transportaţi la spitalul, unde alte şase persoane au fost internate în camera de urgenţă, după cum transmite CNN.

Citeşte şi Accident cumplit în Braşov, între un microbuz şi un autoturism. 11 persoane au fost rănite. VIDEO

Cel puţin alte cinci victime ale coliziunii, care a avut loc în circumstanţe încă nedeterminate, au fost evacuate cu elicopterul spre alte spitale din regiune, a precizat Judy Cruz în cursul unei conferinţe de presă pe internet.

Potrivit unui membru al poliţiei autostrăzii din California, Jack Sanchez, intervievat de USA Today, SUV-ul implicat în accident este un Ford Expedition, un model care, potrivit site-ului web al producătorului, poate transporta maximum opt pasageri.

Citeşte şi Imagini şocante de la accidentul din Bucureşti în care au murit două fetiţe. Cum s-a produs nenorocirea VIDEO

Cei 12 răniţi au vârste cuprinse între 16 şi 55 de ani. Accidentul s-a produs la aproape 180 km est de oraşul San Diego, la doar 15 km de graniţa mexicană.

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Toate detaliile despre transferurile Rapidului! Ce lovitură de imagine încearcă Angelescu: „Și eu, și Pancu ni-l dorim”
Capital.ro
Comisioane suplimentare pentru românii cu card. Situațiile în care se taxează mai mult pentru retragerile de numerar
Playtech.ro
Ce trebuie să faci dacă primești o amendă în străinătate. Mulți șoferi români nu cunosc procedura
Adevarul
Cum a fost pregătit Pogromul de la Iași din 1941. Drumul de la ură la unul dintre cele mai mari masacre din istoria României
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Fostul mare atacant de la Dinamo, la un pas de tragedie: ”Am văzut luminița de la capătul tunelului”
MediaFlux
Îl mai recunoști? În anii 2000, era cel mai râvnit bărbat din telenovelele de pe Acasă TV, însă astăzi arată așa. Puțini și-au dat seama cine e
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?