Accident cu 7 victime după ce o maşină a lovit în plin o căruţă

Inspectoratul pentru Situații de Urgență informează că vineri seara, în jurul orei 20:00, s-a produs un accident rutier, între o mașină și o căruță, între localitățile Nădab și Șimand.
Filip Stan
24 feb. 2023, 22:55
Accident cu 7 victime după ce o maşină a lovit în plin o căruţă

Şapte persoane au fost implicate, vineri seară, într-un accident rutier produs în judeţul Arad, între localităţile Nădab şi Şimand. Patru dintre acestea au fost rănite, dintre care una este în stare de inconştienţă. Accidentul a avut loc după ce o maşină a lovit în plin o căruţă.

În acceidentul care a avut loc între localităţile Nădab şi Şimand, judeţul Arad, toate persoanele din căruţă au fost rănite.

”Accident rutier produs între un autoturism şi un atelaj hipo, între localităţile Nădab şi Şimand. În urma accidentului în care au fost implicate 7 persoane, au rezultat 4 victime dintre care 3 conştiente şi cooperante, iar una in stare de inconştienţă. În urma evaluării medicale, patru victime (conducătorul atelajului hipo şi trei persoane care se aflau în acesta) au fost transportate la spital pentru îngrijiri şi investigaţii medicale suplimentare”, a precizat ISU Arad.

Şoferul şi pasagerii autoturismului nu au solicitat îngrijiri medicale. Au intervenit pompierii militari ai Detaşamentului Ineu – Garda 2 Chişineu-Criş cu o autospecială de intervenţie cu modul pentru descarcerare şi două echipaje SMURD, dintre care unul Terapie Intensivă Mobilă.

Lorenna, implicată într-un accident! Maşina artistei a ajuns într-un indicator rutier de pe marginea drumului după ce a derapat. VIDEO

Poliţiştii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs acest accident rutier. ”Din primele cercetări a reieşit că un bărbat în vârstă de 53 de ani, din judeţul Satu Mare, în timp ce conducea un autovehicul pe D.N. 79, între localităţile Şimand şi Nădab, a intrat în coliziune cu un atelaj hipo. Testarea cu aparatul alcooltest a indicat că şoferul autovehiculului nu se afla sub influenţa alcoolului”, a transmis IPJ Arad.

BMW rupt în două într-un grav accident. Ce s-a aflat despre şoferul de 23 de ani, care a murit pe loc

Un accident cu trei maşini a avut loc şi vineri dimineaţă în Arad. Potrivit Serviciului de Ambulanță Județean Arad una dintre victime – în vârstă de 61 de ani – a suferit un traumatism de coloană cervicală. Victima a fost inițial încarcerată, iar după ce pompierii au scos-o din mașină, a fost preluată de cadrele medicale ale SAJ – substația Ineu. Cealaltă victimă, în vârstă de 19 ani, a suferit un traumatism la membrul superior drept, fiind transportată la spital.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
S-au aruncat deja primele înțepături la Survivor! Faimoșii și Războinicii, replici acide din prima săptămână în Dominicană
Fanatik.ro
Ce regret major are Leonard Doroftei legat de cariera sportivă. A făcut dezvăluirea momentului
Capital.ro
Călin Georgescu, despre anularea alegerilor: A fost făcută din frica uriașă de a ascunde jaful comis în ultimii 36 de ani și furtul minților
Playtech.ro
Urgia albă loveşte România. Cel mai sever episod de iarnă începe în următoarele ore
Adevarul
Piața construcțiilor: ce se va întâmpla cu prețurile apartamentelor în 2026
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga care ar fi, de fapt, miliardar în euro. S-ar afla în top 7 cei mai bogați români
MediaFlux
Răsturnare de situație în tragedia din Elveția! Anchetă împotriva managerilor barului pentru omor din neglijenţă după ce copii de 14 și 15 ani s-au aflat printre victime
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend