Accident cu români în Bulgaria. Trei persoane care mergeau în concediu în Grecia au fost rănite

Trei români au ajuns la spital în Bulgaria după ce au fost împlicaţi într-un accident rutier. Şoferul nu a observat semnele care anunțau terminarea autostrăzii Struma, aflată în construcție, şi s-a răsturnat cu maşina. 
Romania TV
22 iul. 2020, 08:42
Accident cu români în Bulgaria. Trei persoane care mergeau în concediu în Grecia au fost rănite

Românii s-au prăbușit pe autostrada Struma, lângă Blagoevgrad. Șoferul autoturismului nu a observat indicatoarele pentru sfârșitul autostrăzii şi în loc să coboare pe banda locală pe sensul giratoriu cu GP E-79, el a continuat drept. A traversat podul, unde nu există trotuar, s-a prăbușit într-o grămadă de nisip, maşina s-a răsturnat şi a lovit o maşină parcată, scrie marica.bg, care citează BGNES.

Accidentul s-a produs la ora 1 după miezul nopții. 

Trei români care se aflau în mașină au fost transportați la MHAT-Blagoevgrad. Este vorba despre o femeie de 44 de ani care a suferit o fractură de pelvis, o altă femeie, de 68 de ani, care a suferit o leziune pulmonară, iar soțul acesteia, în vârstă de 68 de ani, a suferit o comoție.

Citeşte şi: Turiştii români, pe locul 3 în topul cazurilor de COVID-19 din Grecia. Număr impresionant anunţat de autorităţile elene

Autoritatile din Grecia au dat publicitatii un raport privind rezultatele testelor de COVID-19 efectuate turiştilor care au intrat în Grecia în perioada 1-19 iulie. Raportul a fost prezentat de catre Nikos Hardalias, Seful Protectiei Civile din Grecia, scrie greekcitytimes.com.