Accident grav în Bistriţa. Maşina răsturnată a ajuns la fereastra dormitorului GALERIE FOTO

În urma accidentului, au rezultat doi răniţi. Ambele persoane rănite au necesitat transportul la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.
Filip Stan
25 iun. 2021, 10:54
Accident grav în Bistriţa. Maşina răsturnată a ajuns la fereastra dormitorului GALERIE FOTO

Accident grav pe un drum național din Bistrița-Năsăud. O familie s-a trezit cu o mașină răsturnată lângă fereastra dormitorului. Asta după ce un șofer de 64 de ani a pierdut controlul volanului, a ieșit de pe șosea și a distrus două mașini parcate și un gard. În această dimineață, polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției orașului Năsăud au intervenit la un accident rutier neobișnuit pe raza localității Salva pe Drumul Național 17D.

”Un autoturism condus de un bărbat de 64 de ani din Cireșoaia a părăsit partea carosabilă întrând în coliziune cu alte două autoturisme parcate și cu gardul unui imobil”, se arată într-un comunicat de presă al IPJ Bistrița-Năsăud. 

În urma impactului a rezultat rănirea conducătorului autoturismului, cât și a unui pasager, bărbat de 56 de ani din Cireșoaia. Ambele persoane rănite au necesitat transportul la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

”Pompierii militari din cadrul Secției de Pompieri Năsăud și un echipaj SAJ au intervenit la un accident rutier in localitatea Salva. În accident sunt implicate două victime, conștiente cooperante sunt stabile hemodinamic și respirator. Ambele victime au fost transportate la spital pentru investigații medicale suplimentare”, conform reprezentanții Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență.

România are cea mai ridicată rată din UE a deceselor provocate de accidentele rutiere
Conducătorul autoturismului care a provocat acest accident grav a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

În cauză, polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției orașului Năsăud desfășoară cercetări în cadrul unui dosar penal cu privire la fapta de vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească cauzele și modalitatea producerii accidentului rutier.

Accident înfiorător pe şoseaua Chitilei din Capitală. Motociclist, spulberat de o autoutilitară

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Ousmane Dembele, hat-trick în 25 de minute în Norvegia – Franța! Balonul de Aur a scris istorie la Campionatul Mondial
Capital.ro
Se renunță la ora de vară. Schimbarea care îi vizează pe toți locuitorii țării. Unde se aplică
Playtech.ro
Cod roșu de caniculă și restricții de trafic în România. Județele unde se vor depăși 40 de grade
Adevarul
Infractor prins după o urmărire spectaculoasă. Un șofer și-a oferit mașina polițistului: „Urcați în spate!”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Victor Pițurcă, făcut praf de fostul apropiat al lui Gigi Becali: ”E pervers. Nu are principii și caracter!”
MediaFlux
Rusia tună și fulgeră la adresa României. Gestul lui Emil Boc a enervat oamenii lui Putin: ”Este scandalos”
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?