Accident grav în Buzău. O persoană şi-a pierdut viaţa

O persoană a decedat, iar o alta a fost grav rănită luni după-amiază în urma unei coliziuni dintre un autocar care transporta 25 de călători şi un automobil, pe DN 2, pe raza localităţii buzoiene Oreavu.
Filip Stan
21 oct. 2013, 14:12
Accident grav în Buzău. O persoană şi-a pierdut viaţa

Poliţiştii au stabilit că şoferul unui autoturism Logan, în vârstă de 61 de ani, a pierdut controlul volanului şi a intrat frontal într-un autocar care circula de la Botoşani către Bucureşti.

„Se pare că şoferul autoturismului, care a murit pe loc, a efectuat o depăşire neregulamentară şi a intrat în coliziune cu autocarul. (…)Din primele informaţii, şoferul automobilului a decedat, iar şoferul autocarului a fost rănit şi va fi transportat la Spitalul judeţean de Urgenţe Buzău, a mai declarat pentru Agerpres agentul principal Anca Bratosin de la Biroul de presă al IPJ Buzău.’, a declarat, pentru Agerpres, Anca Bratosin, purtător de cuvânt IPJ Buzău

Pentru scoaterea şoferului decedat dintre fiarele contorsionate ale maşinii a fost nevoie de intervenţia echipajului de descarcerare.

Autocarul făcea curse regulate între Botoşani şi Bucureşti şi transporta 25 de persoane la momentul producerii accidentului. Niciun pasager nu a fost rănit, aceştia urmând să fie preluaţi de un alt mijloc de transport şi duşi către destinaţie.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Cu ce se ocupă fosta jucătoare de tenis din Rusia, după retragere. La 40 de ani a început o meserie nouă
Capital.ro
Carte electronică de identitate 2026. Anul până când mai sunt valabile vechile cărți de identitate
Playtech.ro
Ce este cvadriciclul și de ce poate fi condus fără permis de conducere. Modelul Arora S2 care a luat foc are viteză maximă de 25 km/h
Adevarul
Trupele NATO au fost „bătute măr” de ucraineni în cadrul unor exerciții în Estonia. „Suntem condamnați”
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bebeluș a murit după ce a băut lapte de... Vezi mai mult
iamsport.ro
”Pleacă dracului!”. Ce i-a spus Ilie Năstase lui Nicolae Ceaușescu de l-a ”înghețat” pe liderul comunist
MediaFlux
Trump știe cum poate Zelenski să câștige războiul. Sfatul președintelui SUA în relația cu Rusia
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat