Accident grav în Ialomiţa. Doi oameni au murit pe loc, traficul este complet blocat

Doua persoane au decedat si una este ranita dupa ce o cisterna si doua autoturisme s-au ciocnit, sambata dimineata, pe drumul national 2 A, in judetul Ialomita. Politistii anunta ca nu sunt scurgeri din cisterna, dar traficul intre localitatile Sarateni si Munteni-Buzau este complet blocat.
Iulian Tudor
01 iul. 2017, 07:30
Accident grav în Ialomiţa. Doi oameni au murit pe loc, traficul este complet blocat

Purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Ialomita, Adreea Loghin, a declarat, sambata ca o cisterna si doua autoturisme s-au ciocnit, pe drumul national 2 A, intre Urziceni si Slobozia, in dreptul localitatii Sarateni, informează news.ro.

Traficul intre localitatile Sarateni si Munteni-Buzau este complet blocat si se cauta solutii pentru scoaterea cisternei de pe sosea.

Citeşte şi Familie spulberată pe o trecere de pietoni din Mamaia. Mama este rănită grav, tatăl şi fetiţa sunt în stare mai bună VIDEO

Purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Ialomita, Lacramioara Chirea, a declarat, sambata ca cisterna implicata in accident transporta zece tone de azot, dar nu exista pericol.

„Doar capul tractor al cisternei a fost afectat in urma impactului. Nu exista pericol de fisuri, scurgeri sau alte avarii. Cisterna este pe roti, in camp. Se intervine pentru racirea cisternei”, a declarat Lacramioara Chirea. Potrivit acesteia, in urma impactului doua persoane diin acelasi autoturism au fost incarcerate. Este vorba despre un tanar de 19 ani si un barbat de 50 de ani, ambii din Ploiesti, care au decedat.

De asemenea, au fost raniti usor soferul cisternei si soferul celui de-al doilea autoturism implicat in impact, dar ambii au refuzat transportul la spital.

Citeşte şi Accident în pasajul Obor din Capitală. Un şofer a pierdut controlul volanului VIDEO

La randul sau, purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Ialomita, Andreea Loghin, a precizat ca accidentul a fost provocat de catre tanarul de 19 ani, care, nu se stie inca din ce motiv, a patruns pe contrasens si a lovit cisterna. „Cel de-al doilea autoturism implicat in impact nu a putut evita coliziunea”, a precizat Andreea Loghin.

DailyBusiness
Încă un trend ucigaş ia amploare în mediul online. „Mukbang”, fascinaţia pentru cantităţile uriaşe de mâncare
Spynews
Top 5 cele mai sigure locuri în care te poți muta dacă izbucnește al Treilea Război Mondial. De ce sunt ele recomandate
Fanatik.ro
Cauzele dezastrului de la FCSB! Ce se întâmplă, de fapt, cu echipa campioanei. Mitică Dragomir, dezvăluiri în premieră
Capital.ro
Reguli UE pentru proprietarii de apartamente. Locuințele care vor fi imposibil de vândut. Termen limită: 29 mai 2026
Playtech.ro
Cât costă un detector de gaze? Suma este mică pentru cât de mult ajută
Adevarul
Un bloc a luat foc după ce o locatară a încercat să ardă un gândac cu o brichetă și un spray. O mamă a murit în timp ce încerca să-și salveze copilul
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! A fost ucis pe loc! Autocar plin cu suporteri, atacat pe autostradă
Economica.net
Tancuri noi pentru România şi o scurtă istorie a tancului românesc TR-85M1 BIZONUL - Ce este programul "Tanc principal de luptă"
Prosport.ro
FOTO. Sabalenka și Badosa, în costum de baie, au încins imaginația fanilor
kanald.ro
Doru Octavian Dumitru a ajuns în stare gravă la spital! Actorului i s-a făcut rău înaintea unui spectacol
Cancan.ro
Ce s-a găsit în apartamentul Vasilicăi Enache, avocata moartă în explozia din Rahova. OBIECTUL care dă ancheta peste cap!
iamsport.ro
”Sinucidere fotbalistică!”. Radu Naum, ȘOCAT de ce se întâmplă la echipa din SuperLiga
MediaFlux
Decizie privind creșterea de taxe și impozite. Consilierul premierului Bolojan pune presiune pe ANAF
stirilekanald.ro
Vladimir Putin, sfătuit să nu meargă la Budapesta. "Ar putea fi asasinat"
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi