Accident grav în Timiş: doi tineri de 31 de ani au murit după ce un microbuz a lovit frontal o maşină

Un bărbat şi o femeie, ambii în vârstă de 31 de ani, au murit în urma unui accident rutier care a avut loc, joi, pe DN 6, la ieşirea din localitatea Lovrin, judeţul Timiş. după ce un autoturism s-a ciocnit cu un microbuz. Cele două persoane decedate erau din autoturism, în timp ce din microbuz două persoane au fost transportate la spital.
Romania TV
27 dec. 2018, 13:24
Accident grav în Timiş: doi tineri de 31 de ani au murit după ce un microbuz a lovit frontal o maşină

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Timiş, Ionuţ Sîrbu, a declarat pentru News.ro că un grav accident rutier a avut loc, joi, pe DN 6, la ieşire din localitatea Lovrin spre Timişoara.

„Un bărbat de 31 de ani a condus un autoturism pe DN 6 din direcţia Lovrin spre Timişoara, iar la un moment dat, într-o curbă la dreapta, a pierdut controlul autoturismului şi a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune cu un microbuz condus de un bărbat în vârstă de 63 de ani. În urma accidentului, două persoane au decedate, respectiv conducătorul de 31 ani şi o femeie pasageră în aceeaşi maşină, în vârstă de 31 de ani. Alte două persoane din microbuz au fost rănite uşor. Este vorba de un bărbat de 30 de ani şi o femeie de 31 de ani care au fost duşi la spital pentru îngrijiri medicale”, a declarat Ionuţ Sîrbu.

Şoferul autoturismului a murit în drum spre spital.

În cauză, poliţiştii au întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă şi vătămare corporală din culpă.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Emoționant! Englezii au aflat că Dan Petrescu are cancer și au reacționat instant
Capital.ro
Permis de conducere, regulă nouă în 2026 în România. Conducătorii auto care nu mai dau sala
Playtech.ro
Ninsorile pun stăpânire pe România. Se anunţă un strat consistent de zăpadă și vânt puternic în mai multe regiuni
Adevarul
Țara europeană care renunță la sistemul tradițional de pensii: fiecare contribuabil va avea propria „pușculiță”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Imagini uluitoare! Omul cu o avere de 1,4 miliarde de dolari și-a construit una dintre cele mai scumpe case din țară
MediaFlux
Cui spunem, de fapt, La mulți ani, de 1 ianuarie? Este ziua multor români
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend