Accident grav pe DN13, provocat de o femeie. Patru persoane au fost rănite, una fiind preluată de elicopterul SMURD

Patru persoane au fost rănite sâmbătă, după ce autoturismul în care se aflau a lovit un cap de pod, pe DN 13 Braşov – Sighişoara. Pentru una dintre victime a fost solicitat elicopterul SMURD.
Filip Stan
06 aug. 2022, 09:14
Accident grav pe DN13, provocat de o femeie. Patru persoane au fost rănite, una fiind preluată de elicopterul SMURD

Traficul rutier a fost oprit sâmbătă pe DN13 între Braşov şi Sighişoara, în oraşul Rupea, după ce o maşină cu volan pe dreapta, în care se aflau patru persoane, au lovit un cap de pod, a intrat pe contrasens și s-a răsturnat în afara părții carosabile. La volanul maşinii se afla o femeie.

Citeşte şi: Ele sunt fetiţele care au murit în accidentul din Cobadin. Şoferul de doar 16 ani furase cheile maşinii de la o mătuşă

În urma impactului, patru persoane au fost rănite. Trei persoane au fost transportate la unitățile medicale din municipiul Brașov. Una dintre victime este în stare gravă şi a fost nevoie de intervenţia unui elicopter SMURD pentru a o transporta mai repede la o unitate medicală din Târgu Mureș.

”Un autoturism a părăsit carosabilul, lovind un cap de pod, pe DN 13 Braşov – Sighişoara, pe raza localităţii Rupea, judeţul Braşov. În urma impactului, patru persoane au fost rănite”, a transmis Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Citeşte şi: Accident în lanţ pe Autostrada Soarelui. Şase mașini avariate în drum spre mare. Sunt mai mulţi răniţi

„La testarea conducătoarei auto din punct de vedere al prezenței alcoolului în aerul expirat rezultatul a fost 0. Polițiștii efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările producerii accidentului rutier. Pe sensul de deplasare Brașov – Sighișoara, pentru turisme, traficul se desfășoară pe rute alternative. Pe sensul de deplasare Mureș-Brașov, traficul este blocat în totalitate”, au preizat reprezentanții IPJ Brașov.

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Diletta Leotta, imagine spectaculoasă după ce a devenit mamă a doua oară. Complimentele au curs în valuri
Capital.ro
Amenzi de până la 20.000 de lei pentru proprietarii de terenuri. Controalele încep de la 1 iulie. Planta care se elimină obligatoriu
Playtech.ro
Cât vei plăti pentru aerul condiționat în vara lui 2026 dacă îl folosești 8 ore pe zi. Estimarea costurilor pentru o lună de caniculă
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Mutu, negocieri cu un club uriaș din Serie A: ”Ar putea să ajungă acolo”
MediaFlux
Se renunță complet la numerar. Țara care își ia adio de la banii cash începând cu 2027
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți