ACCIDENT GRAV provocat de o ambulanţă, pe trecerea de pietoni. Un bărbat se zbate între viaţă şi moarte

O ambulanţă din Bistriţa a accidentat grav, pe o trecere de pietoni din Cluj Napoca, un bărbat care traversa regulamentar. Poliţiştii vor stabili dacă autospecială era în misiune sau nu.
Iulian Tudor
17 mart. 2014, 15:30
ACCIDENT GRAV provocat de o ambulanţă, pe trecerea de pietoni. Un bărbat se zbate între viaţă şi moarte

Accidentul rutier a avut loc la ieşirea din Cluj Napoca, în zona Aeroportului. Potrivit martorilor, pietonul traversa regulamentar, potrivit newscluj.wordpress.com.

CITEŞTE ŞI: Accident grav, cu un poliţist beat, la Constanţa. A lovit un bătrân pe trecerea de pietoni

Bărbatul accidentat grav a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe din Cluj Napoca. Potrivit medicilor, acesta se află în stare critică.

Colegii mei erau în misiune şi se întorceau de la Bihor. Au lăsat un pacient la Felix şi se întorceau spre Bistriţa. Se grăbeau probabil, că se schimbă tura şi să poată preda autospecială„, a declarat Muzsi Annabella, directorul Serviciului de Ambulanţă Bistriţa Năsăud.

Poliţia efectuează verificări pentru a afla dacă ambulanţa avea motiv să se grăbească sau nu, atâta timp cât nu avea un pacient şi nici nu se deplasa la un caz.

VEZI ŞI: TRAGEDIE: O mamă a murit sub ochii copilului, lovită de o maşină, după ce a traversat neregulamentar

DailyBusiness
Tot mai mulți români aleg să meargă în croaziere. Cât costă un sejur pe un vas de lux pentru o familie cu copii
Spynews
Gina Chirilă, mesaj emoționant de ziua ei de naștere! Bogdan Vlădău i-a făcut o urare publică: ”Am trecut prin foc”
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Camioanele lui Elon Musk din oțel inoxidabil, folosite la testele de lansare a rachetelor. Decizia neașteptată luată de Forțele Aeriene ale SUA privind Tesla
Capital.ro
Dezastru pentru Traian Băsescu. Guvernul României l-a refuzat. Decizia luată vineri, 8 august
Playtech.ro
Top trei cele mai mari greșeli pe care le fac șoferii români. Te pot costa bani, permisul sau chiar viața
Adevarul
Pachetul 2 de măsuri de austeritate majorează amenzile de circulație. Când este suspendat dreptul de a conduce
wowbiz.ro
Detaliul observat pe crucea lui Ion Iliescu! Lipsa de pe simbolul funerar face lumină în tot ceea ce s-a speculat despre fostul președinte al României
Evz.ro
2026, anul sărăciei. Inflația va crește brusc la finalul acestui an
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, imagini hot în plină vară! Fosta iubită a lui Grigor Dimitrov s-a afişat în costum de baie
kanald.ro
A murit un jurnalist de legendă! Acesta s-a stins din viață la 68 de ani
Cancan.ro
Greșeala din cauza cărora pensionarii din România riscă să rămână FĂRĂ pensie. Anunțul făcut de Casa Națională
iamsport.ro
BREAKING | Unul dintre cei mai bine plătiți jucători de la Rapid își forțează plecarea: 'Trebuie să scăpăm de el, nu avem ce face!'
StirileBZI
Val de scumpiri pe piața imobiliară din Iași! Consultant: „Cel mai mult s-au scumpit apartamentele din zonele limitrofe”
stirilekanald.ro
Cine este bărbatul de 41 de ani care a murit strivit de ATV! Părinții săi, urlete de durere la locul tragediei
Nicușor Dan a semnat decretul de nota 10 înainte de weekend. Românii vor fi mândri de președinte după apariția în Monitorul Oficial