Accident halucinant! Un șofer a intrat cu mașina pe terasa unui local. Bărbatul a fost dus de urgență la spital

Un accident teribil a avut loc în Adjud, unde un bărbat a intrat cu mașina pe terasa unui bar de pe strada Republicii. Conform informațiilor oferite de autorități, șoferul ar fi pierdut controlul volanului.
Alina Costache
08 iun. 2023, 22:01
Accident halucinant! Un șofer a intrat cu mașina pe terasa unui local. Bărbatul a fost dus de urgență la spital

Un accident halucinant a avut loc pe o stradă din Adjud. Un bărbat a intrat cu mașina pe terasa unui local aflat pe trotuar. Conform primelor informații oferite de pompieri, accidentul a avut loc pe strada Republicii din orașul menționat. Nu este precizat, însă, dacă pe terasa localului se aflau clienți la momentul producerii accidentului.

Citește și: Durere mare! Se pregăteau de nuntă, dar au murit într-un teribil accident. Gianina şi Andrei vor fi înmormântaţi împreună

Bărbatul care se afla la volanul mașinii a fost rănit, motiv pentru care a fost preluat de ambulanță și transportat la spital. Acesta avea vârsta de 37 de ani și, conform primelor informații, acesta ar fi pierdut controlul volanului. De asemenea, la fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul Secţiei de Pompieri Adjud cu o ambulanţă SMURD şi o autospecială de stingere cu apă şi spumă.

„În urma impactului şoferul autoturismului a suferit traumatisme la membrele inferioare. Echipajul SMURD a preluat pacientul, un bărbat în vârstă de 37 de ani, pe care, ulterior, l-a transportat la spital, pentru îngrijiri de specialitate. De asemenea, pompierii au asigurat măsurile necesare de prevenire a incendiilor, la locul intervenţiei”, arată oficialii ISU.

Acesta nu este primul accident de acest fel. De altfel, pe străzile din România se întâmplă zilnic zeci, dacă nu sute de accidente, care duc la de foarte multe ori la tragedii cumplite.

Cum poate fi prevenit un accident

Accidentele rutiere se produc din cauza problemelor tehnice ale masinii, conditiilor meteo neprielnice, drumurilor dificile sau erorilor umane.  Este important sa cunoasteti masurile de siguranta care contribuie la evitarea accidentelor rutiere, deoarece majoritatea evenimentelor nedorite de pe sosea se pot preveni prin atentia soferului, adaptarea la conditiile de drum si o intretinere cat mai buna a masinii.

Una dintre cele mai eficiente masuri de preventie a accidentelor este respectarea regulilor de circulație impuse de lege. Astfel, un conducator auto trebuie sa fie atent la urmatoarele aspecte pentru a evita orice tip de accident rutier:

  • Respectati limita de viteza impusa de lege, pentru toate tipurile de drumuri
  • Pastrati distanta optima fata de automobilele din fata, pentru a putea opri la timp in cazul unei frane bruste
  • Nu uitati sa va dotati autovehiculul cu anvelope de iarna pe masura ce sezonul rece soseste. De asemenea, sunt recomandate si lanturile antiderapante atunci cand conditiile de drum sunt dificile.
  • Respectati toate indicatoarele rutiere.

Citește și: O nouă tragedie cutremură România. Accident grav la Suceava, doi tineri de 24 şi 25 de ani au murit pe loc

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Misterioasele cutremure în lanț de la Satu Mare și legătura cu Proiectul Corvinus. Investitorul principal, un sponsor al regimului Trump
Capital.ro
Pensionarea anticipată. Avertisment pentru cei care ies mai devreme din câmpul muncii. Ce au descoperit cercetătorii
Playtech.ro
Regiunea din România care intră în topul celor mai bogate regiuni europene. Depășește multe economii occidentale
Adevarul
Ce putere nu ar trebui să aibă niciodată președintele SUA. Avertismentul lui Barack Obama: „Aceasta este linia roșie”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Un șofer cu permisul suspendat a ajuns la spital după ce a lovit un sens giratoriu, pe DN1
iamsport.ro
Umilințele la care a fost supus Helmut Duckadam de Steaua și de Gigi Becali: ”A suferit toată viața! Era un băiat extraordinar”
MediaFlux
Alimentele nocive pe care le consumăm dimineața. Nutriționistul Teodor Mălăncioiu, despre pericolul ascuns din granola, iaurturi, smoothie-uri sau produse de patiserie
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi