Accident HORROR în F3, monopostul s-a făcut praf într-o curbă periculoasă IMAGINI ŞOCANTE

Sophia Florsch, pilot german în vârstă de 17 ani, a fost protagonista unui accident teribil, duminică, la Grand Prix-ul de F3 de la Macao. Ea a suferit o fractură la coloana vertebrală, informează L’Equipe, conform news.ro.
Filip Stan
18 nov. 2018, 12:32
Accident HORROR în F3, monopostul s-a făcut praf într-o curbă periculoasă IMAGINI ŞOCANTE

Accidentul s-a produs în turul patru al cursei. În plină viteză, monopostul condus de Florsch a zburat în zidul de protecţie, la un viraj.

Spitalul din Macao a anunţat că sportiva este conştientă şi în afara pericolului, însă a suferit o fractură la coloana vertebrală.

Sophia Florsch a postat un mesaj pe Twitter, în care a precizat că se simte bine şi că va fi supusă unei intervenţii chirurgicale. „Vreau doar să vă anunţ că sunt bine, dar voi fi operată mâine dimineaţă. Vă mulţumesc tuturor pentru mesajele de susţinere”, a notat ea.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Care este echipa din România care a dat cei mai mulți jucători la Cupa Mondială. Nu e Steaua
Capital.ro
Prețuri carburanți marți, 9 iunie. Benzina și motorina s-au ieftinit în marile orașe din România. Cât plătesc șoferii la pompă
Playtech.ro
Cum verifici dacă un hotel există cu adevărat înainte să plătești avansul. Pașii care te pot feri de o înșelătorie
Adevarul
Scandalul ROBOR. Pot românii să își recupereze banii din rate? Ce spun experții
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Banciu a numit naționalele uriașe care ”vor dezamăgi total” la Mondial: ”Zero barat!”
MediaFlux
Hidroelectrica anunță schimbare la facturi. Vizează doar anumiți clienți, în funcție de data din contract
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți