Accident înfiorător în judeţul Bihor. Unul dintre bărbaţii implicaţi şi-a văzut soţia însărcinată şi fiica cum se sting din viaţă

Un grav accident rutier s-a produs în județul Bihor, când o mașină în care se aflau un bărbat, soţia sa și cele două fetițe ale alor a ieșit de pe carosabil și s-a rostogolit pe un câmp, în urma unui impact extrem de violent.
Filip Stan
13 aug. 2024, 09:59
Accident înfiorător în judeţul Bihor. Unul dintre bărbaţii implicaţi şi-a văzut soţia însărcinată şi fiica cum se sting din viaţă

În urma coliziunii, mama și cele două fetițe, în vârstă de 3 și 5 ani, au fost aruncate din mașină. Tatăl, care se afla la volan, a reușit să iasă pe propriile picioare și a sunat imediat la 112, șocat de dezastrul din jur.

„S-a stabilit faptul că, conductorul unui autoturism care circula din direcția Petid către direcția Salonta, pătrunde pe sensul opus unde intră în coliziune cu un alt autoturism care circula din sensul opus”, a declarat Sorin Indrieș, reprezentant al IPJ Bihor.

„Am fost la spălătorie să spălăm mașina și, când am venit înapoi, aici venea ăla pe contrasens și am tras dreapta. Venea pur și simplu spre mine. Am crezut că dacă trag dreapta, el trage și el dreapta”, a relatat soțul femeii însărcinate, potrivit Observatornews.

La locul accidentului au sosit rapid mai multe echipaje de salvare. Din păcate, femeia însărcinată, fetița de 3 ani și celălalt șofer au fost găsiți în stop cardiorespirator. Tatăl și cealaltă fetiță au scăpat cu viață în mod miraculos.

Citeşte şi: Un șofer beat implicat într-un accident rutier a adormit la volan. Polițiștii nu au reușit să îl trezească și au chemat ambulanța

„Echipajele medicale și paramedicale au efectuat manevre de resuscitare. Este vorba despre un bărbat, o femeie și o fetiță, și au acordat îngrijirile medicale care se impuneau celui de-al doilea copil implicat în accident, care se afla în stare de inconștiență. Din nefericire, cele trei victime aflate în stop cardiorespirator nu au mai putut fi salvate”, a declarat Camelia Roșca, purtător de cuvânt al ISU Crișana.

De asemenea, a fost solicitat sprijinul unui elicopter SMURD pentru a transporta fetița aflată în stare de inconștiență la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean Bihor. „Fetița aflată în stare de inconștiență a fost preluată de elicopterul SMURD și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean Bihor”, a adăugat Camelia Roșca.

Șoferul supraviețuitor a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ. Familia se pregătea să plece la muncă în Scoția.

Citeşte şi: Un băiat de doar 13 ani s-a înecat în apele râului Buzău. Trupul său a fost scos la mal de scafandri

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Campioana care a fost nevoită să părăsească România ca să facă performanța dorită: ”Când se intonează Imnul României e un sentiment deosebit”
Capital.ro
Lista cu bolile și afecțiunile medicale care te lasă fără permis de conducere în 2026. Ai interzis la volan
Playtech.ro
Trebuie să porți centura în taxi, Bolt sau Uber? Ce arată legea și cine ia amenda
Adevarul
Theodor Stolojan critică dur legea administrației propusă de Guvernul Bolojan: „Nu e reformă, e o măsură pompieristică”
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie de 64 de ani s-a stins din viață după ce a fost diagnosticată cu virus gripal de tip A, în Sibiu
iamsport.ro
CUTREMUR în SuperLiga! Becali s-a enervat și a făcut anunțul-șoc: 'E cazul să mă retrag!'
MediaFlux
Donald Trump a luat decizia privind Iran. Ce a vorbit cu Netanyahu
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend