Accident mortal în Sibiu! Două persoane şi-au pierdut viaţa, după impactul devastator dintre o maşină şi un microbuz

Un grav accident de circulație a avut loc în această dimineață în județul Sibiu. Două persoane și-au pierdut viața.
Romania TV
07 feb. 2020, 07:19
Accident mortal în Sibiu! Două persoane şi-au pierdut viaţa, după impactul devastator dintre o maşină şi un microbuz

Două persoane au decedat, vineri dimineaţa, în urma unui accident rutier între o maşină şi un microbuz, pe DN 105, la intrare în localitatea Marpod, spre Agnita, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Sibiu.

Conform reprezentanților IPJ Sibiu, din primele cercetări se pare că șoferul unui autoturism a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu un microbuz care circula din sens opus.

Un accident grav a avut loc pe DJ 105, la intrare in localitatea Marpod, spre Agnita. Din primele cercetări se pare că şoferul unui autoturism a pătruns pe contrasens şi a intrat in coliziune cu un microbuz care circula din sens opus. Din păcate, două persoane au decedat şi o a treia este rănită, toate din autoturism. Microbuzul este de transport persoane, însă nu sunt victime. Poliţiştii rutieri sunt la fata locului şi continuă cercetările„, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Luciana Lazăr.

Cele două victime sunt doi bărbaţi de 45 şi 56 de ani. Şoferul autoturismului, un bărbat de 31 de ani, primeşte îngrijiri medicale.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Întăriri pentru Universitatea Craiova! Omul de încredere al lui Laurențiu Reghecampf și Edi Iordănescu a semnat cu oltenii
Capital.ro
Victor Ponta, declarații tranșante după negocierile pentru guvern: „Să fim realiști…”
Playtech.ro
Țara în care trăiesc cei mai bogați pensionari din Europa. Unde se află România în acest top
Adevarul
Experiența de coșmar a unei mame care s-a angajat cameristă la un hotel din București: „M-am simțit umilită și tratată cu bătaie de joc”
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
Radu Banciu și-a ales favorita de la Mondial după primele meciuri: ”Îi văd campioni. Cine să-i bată?”
MediaFlux
Cartea de identitate electronică nu mai e gratuită. Cât vor plăti românii pentru noile buletine
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Din ce sunt fabricate brichetele de foc și cât de eficiente sunt în sezonul rece