Accident mortal pe DN54, între Corabia şi Gârcov. O persoană a murit şi două sunt rănite

Şoferul unui autoturism a murit şi doi pasageri au fost răniţi după ce maşina în care se aflau a intrat într-un copac, sâmbătă seara, pe DN54, între localităţile Corabia şi Gârcov, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Olt, potrivit Agerpres.
Romania TV
19 sept. 2020, 19:02
Accident mortal pe DN54, între Corabia şi Gârcov. O persoană a murit şi două sunt rănite

Poliţiştii au stabilit că şoferul autoturismului, pe fondul oboselii, a pierdut controlul direcţiei de mers.

În eveniment a fost implicat un singur autoturism care a intrat în coliziune frontală cu un copac de pe marginea părţii carosabile. În urma impactului, conducătorul autoturismului, în vârsta de 55 de ani, din municipiul Bucureşti, a decedat. Doi pasageri ai autoturismului au fost răniţi, fiind transportaţi la o unitate medicală pentru a primi îngrijiri„, a precizat sursa citată.

Poliţiştii continuă cercetările în cauză, pentru a stabili toate împrejurările în care s-a produs accidentul.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Doliu chiar în prima zi a CM 2026! A murit campionul mondial, fost adversar al României
Capital.ro
Prețuri carburanți vineri, 12 iunie. Cât costă benzina și motorina în marile orașe din România. Lista celor mai mici tarife
Playtech.ro
Ce poți face dacă ai ajuns la vârsta de pensionare, dar nu ai suficienți ani de contribuție
Adevarul
Putin și-ar pregăti „ultima carte”: un nou atac major împotriva Ucrainei în această iarnă
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Membrul Generației de Aur, ”cel mai mic salariu” de la FRF: ”Am venit cu bani de acasă! Noroc că am vândut case, terenuri”
MediaFlux
Urmează scumpiri uriașe la energie, carburanți și alimente. INS: inflația ajunge la aproape 11%
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți