CS Poli Timişoara – CSM Poli Iaşi 1-2. Echipa lui Stoican continuă să viseze la play-off

Echipa lui Flavius Stoican acumulează 39 de puncte şi cel puţin până mâine ocupă loc de play-off. Etapa viitoare, Poli Iaşi înfruntă Viitorul pe teren propriu.

18 feb. 2018, 14:31

ACS Poli Timişoara – CSM Poli Iaşi 1-2. Echipa lui Flavius Stoican a urcat pe loc de play-off după ce a câştigat cu 2-1 la Timişoara. Moldovenii au jucat mult mai bine decât adversarii şi au dominat partida. Poli Iaşi a deschis scorul rapid după doar 11 minute. Qaka a pasat excelent, Platini a ţâşnit spre poarta adversă, l-a driblat pe Straton şi a reuşit să înscrie.

Cristea şi-a anunţat intenţiile ofensive după ce a trimis mingea cu capul peste poartă. În minutul 26 căpitanul Iaşiului nu a mai greşit ţinta şi a înscris cu un şut din careu după o combinaţie frumoasă între Jo şi Zaharia care a lăsat fără replică apărarea adversă.

Gazdele au forţat doar pe final de partidă. Adus de la Craiova de două zile, Mihai Roman a insistat să dribleze în careu şi a fost faultat. Vaşvari a înscris din penalty, dar echipa lui Leo Grozavu nu a reuşit mai mult. S-a terminat ACS Poli Timişoara – CSM Poli Iaşi 1-2.