Adrian Minune, cetăţean de onoare al comunei Ştefăneştii de Jos

Adrian Minune a devenit cetăţean de onoare al comunei Ştefăneştii de Jos. Toţi consilierii comunei au votat pentru ca cel mai cunoscut manelist să primească acest titlu. Ceremonia a fost una discretă, iar noua calitate nu-i aduce lui Adi Minune absolut niciun avantaj material. 
Romania TV
08 mart. 2014, 10:27
Adrian Minune, cetăţean de onoare al comunei Ştefăneştii de Jos

Ceremonia a avut loc la mijlocul săptămânii. După votul consilierilor, Adrian Simionescu a scris câteva cuvinte în cartea de oaspeţi a comunei.

„L-am făcut cetăţean de onoare. Am avut o ceremonie decentă în cadrul Consiliului Local. L-am pupat, l-am felicitat, l-au votat în unanimitate 15 consilieri. L-au rugat să nu uite niciodată de Ştefăneşti pe unde se plimbă prin lumea asta”, a declarat, la România TV, primarul comunei Ştefăneştii de Jos, ANGHEL RABABOC. 

Ştiai că Adrian Minune are un frate MAI MIC? Uite cum arată şi cât de bine seamănă cu manelistul FOTO

Pentru o scurtă perioadă, în 2008, Adrian Minune a cochetat şi cu politica. După doar trei ani, manelistul a renunţat, însă, la funcţia de consilier local al comunei Ştefăneşti, imediat după ce Agenţia Naţională de Integritate a anunţat că-i anchetează familia.