Adrian Ţuţuianu: „Voi construi o alternativă la PSD”

Adrian Țuțuianu a anunțat luni, într-o conferință de presă, că va constui o alternativă la PSD. Fostul senator a lansat totodată atacuri la adresa liderului PSD, Liviu Dragnea, dar și la adresa Rovanei Plumb.
Romania TV
21 ian. 2019, 07:11
Adrian Ţuţuianu:

„Am ajuns la concluzia că demersul judiciar nu are niciun fel de eficiență. Să termin un litigiu peste doi ani înseamnă o pierdere de vreme și acest lucru mă va costa pe mine, dar poate costa și viața politică locală. A doua chestiune. Pot să mă judec doi ani și să dau tot de Dragnea la PSD și atunci rezultatul unui asemenea demers să fie zero. A treia chestiune. Rămân în politica dâmbovițeană și națională. Voi construi o alternativă la PSD și sper să schimb fundamental lucrurile în ceea ce privește echilibrele politice în județul Dâmbovița și nu numai. Ultima subliniere pe care vreau să o fac este că mereu m-am delimitat de Liviu Dragnea, Rovana Plumb și de camarila care ține astăzi PSD ostatic. Nici un moment nu m-am îndepărtat de primarii PSD, de consilierii locali, de consilierii județeni și de oamenii de bună-credință a acestui partid.”, a spus Adrian Țuțuianu.

 

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Atenție Craiova, adversarul din Liga Campionilor a marcat de 8 ori în ultimul meci
Capital.ro
Nici nu s-a terminat anul școlar, dar un nou trend prinde contur: ce se întâmplă cu cumpărăturile pentru școală
Playtech.ro
Planta de interior super rezistentă care absoarbe căldura și răcorește aerul din casa vara. Mulţi spanioli şi italieni o au
Adevarul
Naționala de fotbal a României la Mondialul jucat sub semnul fascismului. Dramatism și ghinion pentru ticolori în Italia 1934
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Claude Guillemot, cofondator Ubisoft, și-a pierdut viața în urma prăbușirii unui avion de mici dimensiuni, în Franța
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Calcule pentru românii care vor să cumpere vechime în muncă pentru pensie, în 2026. Cât va costa după majorarea salariului minim
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?