Adriana Bahmuţeanu despre renumărarea voturile la sectorul 1: „Nu înţeleg de ce domnul Dan Barna se opune acestui lucru”

Adriana Bahmuţeanu a candidat pentru Primăria Sectorului 1, fiind susţinută de Partidul Ecologist Român. Aceasta a declarat la România TV că renumărarea voturilor este cea mai bună soluţie şi dacă este nevoie, se oferă voluntar să-şi numere propriile voturi. 
Romania TV
29 sept. 2020, 14:15
Adriana Bahmuţeanu despre renumărarea voturile la sectorul 1:

„Cred că cei care sunt responsabili de organizarea alegerilor şi de rezultatul lor ar trebui să dea dovadă de maturitate şi de rapiditate în gândire pentru că până acum nu s-a luat nici o decizie şi deja timpul ne presează. Cred, din punctul meu de vedere că da, soluţia perfectă ar fi renumărarea voturilor pentru că dacă s-a comis o fraudă, un abuz sau a încercat o mânărie, renumărarea voturile ne va arăta cu adevărat cine este câştigătorul acestor alegeri. Nu înţeleg de ce domnul Dan Barna se opune acestui lucru pentru că este la mintea cocoşului. Orice om de rând înţelege că asta de fapt asta este soluţia ca să vedem cine a câştigat. 

Citeşte şi: Adriana Bahmuţeanu a avut sediul de campanie deasupra unei firme de pompe funebre

Nu cred că este un efort foarte mare al celor care numără voturile, dacă vor mă ofer şi eu voluntar, mă duc să-mi număr propriile voturi, pentru că am primit şi eu foarte multe mesaje de susţinere. 

Evident că opinia publică este împărţită şi până la urmă competiţia electorală de la sectorul 1 a fost strânsă între cei doi, la fel ca şi acum patru ani. De fapt nu a fost chiar o competiţie electorală, am impresia că s-a transformat într-un adevărat război”, a declarat Adriana Bahmuţeanu la România TV

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Andrei Rotaru de la Insula Iubirii a lansat un nou atac la adresa Cristinei Petre! Ce a transmis de această dată
Fanatik.ro
Champions League, play-off tur, LIVE VIDEO. Duel între vechile cunoștințe ale Craiovei. Un român intră în scenă
Capital.ro
Un paradis exotic devine mai accesibil românilor. Primul charter direct pleacă din București. Cât costă biletele
Playtech.ro
Poți cere concediu de pe o zi pe alta? Ce drepturi ai și când te poate refuza angajatorul
Adevarul
„Rămășiță din anii ’90... azi nu mai înseamnă nimic”. De ce își pun mulți șoferi stickere IPA pe mașini și ce spune legea
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Rednic a murit cu câteva ore înainte de nuntă! Marius Totolici s-a stins în somn la doar 37 de ani. Ce a arătat autopsia?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 57 de ani și-a pierdut viața pe centura Timișoarei, după ce a intrat cu mașina sub un TIR parcat
iamsport.ro
Antrenorul care a avut rezultate cu FCSB nu ar mai colabora cu Gigi Becali: ”Aș lucra oriunde sunt respectat”
MediaFlux
Rusia amenință Marea Britanie! Drone britanice, utilizate de Ucraina pe teritoriul rus. Prima reacție de la Londra
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat