ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Victor Ponta: Pe 6 decembrie Rafila nu mai e specialist în sănătate, e candidat PSD

ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Victor Ponta declarat că pe 6 decembrie românii nu votează specialiştii în sănătate, ci candidaţii partidelor, precizând că Alexandru Rafila nu candidează în calitate de specialist, ci în calitate de candidat PSD. De asemenea, liderul PRO ROMÂNIA a reacţioant după ce Klaus Iohannis a declarat în timpul conferinţei de presă de marţi seară că nu se ia în calcul amânarea alegerilor parlamentare. 
Romania TV
03 nov. 2020, 18:37
ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Victor Ponta: Pe 6 decembrie Rafila nu mai e specialist în sănătate, e candidat PSD

„O sa avem pe 6 decembrie alegeri. Dl Iohannis a transmis chestia asta mai de mult. Ce câştigă omul, românul, dacă tot îi scoatem de casă. Dl Iohannis a zis ca nu a vazut niciun specialist care sa spuna sa se amane alegerile. Toti specialistii din afara au spus ca scolile raman deschise, la noi s au inchis. Toti specialistii au spus faceti teste, la noi nu se fac. Toata lumea zice testati. La noi s-au testat duminica 10 mii de teste. Toata lumea spune pregatiti-va spitalele si persoanalul, au trecut opt luni… Guvernul stie cate paturi avem la ATI?

Eu cred ca trebuie sa le spunem oamenilor de ce sa vina sa ne voteze. Hai sa spunem oamenilor ce se intamplă după 7 decembrie. Ce faceti cu salariile si cu pensiile? Vine FMI-ul sau nu? Ajutaţi firmele? ceea ce cred ca e foarte important acum e ca nu e sfarsitul lumii”, a spus Victor Ponta la România TV.

Liderul Pro România a mai precizat că pe 6 decembrie românii nu votează specialiştii în sănătate, ci candidaţii partidelor.

„Pe 6 decembrie nu votam specialiştii. Rafila nu mai e specialist, e candidat PSD „, a mai spus Victor Ponta.

Întrebat în timpul conferinţei de presă de alegerile din decembrie, Iohannis a fost categoric: „Nu luăm în calcul amânarea alegerilor și experții nu sunt de părere că trebuie amânate. Chiar azi au loc alegeri în SUA, o țară mult mai greu lovită de pandemie decât România. Nu trebuie să ne legăm de un anumit număr, ci să privim situația ca un întreg”.

Grupul de Comunicare Strategică a anunţat marţi 7.733 cazuri noi de persoane infectate cu noul coronavirus. De asemenea, au fost înregistrate 120 de decese şi 974 pacienţi internaţi la ATI.

Citeşte şi Ludovic Orban, declaraţie iresponsabilă: Putem ţine alegerile parlamentare şi cu 10.000 de infectări pe zi!

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Ce spune SRI despre riscul de atac terorist! Mesaj de ultimă oră despre nivelul de alertă
Fanatik.ro
Cât de mult a crescut averea lui Ion Țiriac. Ei sunt miliardarii români care l-au depășit în Topul Forbes
Capital.ro
Lege la bloc. Proprietarii trebuie să facă solicitare către Asociația de Proprietari. Instanța refuză total controlul
Playtech.ro
Cum pot viziona locatarii imaginile cu ei surprinse de camerele video din bloc: obligaţia asociaţiei de proprietari
Adevarul
Mascații au intrat din greșeală peste o mamă și fiica sa. Femeia a sunat la 112: „Nu știu ce se întâmplă și sunt foarte speriată”
wowbiz.ro
Cutremurător. Dănuț Lupu a vrut să se sinucidă: ”Am încercat să mă otrăvesc!” Ce s-a întâmplat cu celebrul jucător la închisoare?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată a ajuns în stare gravă la spital după ce mașina în care se afla a fost izbită de un camion, în Suceava
iamsport.ro
Anunță sfârșitul carierei lui Mirel Rădoi după revenirea la FCSB: ”Vei fi compromis! Oierul este dependent de pariuri, nu va rezista”
MediaFlux
Daciana Sârbu, noi dezvăluiri despre noul său iubit. Cine este Alex Ghionea, mai tânăr cu 22 de ani
stirilekanald.ro
VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj