ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Afacerile prezidenţiabililor au mers prost în 2013

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014.  Unii pretendenţi la fotoliul de la Cotroceni au afaceri în domenii diverse: de la comerţ la agricultură, la turism şi media. Însă anul 2013 nu a fost foarte fast pentru afacerile lor.
Filip Stan
09 oct. 2014, 06:58
ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Afacerile prezidenţiabililor au mers prost în 2013

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Călin Popescu Tăriceanu deţine 85% din acţiunile unei companii care se ocupă cu vânzarea automobilelor. În 2012, cifra de afaceri a fost de 32.000.000 lei, iar pierderile s-au ridicat la 2.000.000, informează România TV.  Tăriceanu a reuşit în 2013 să reducă din pierderi, cifrate la 770.000 lei, dar şi cifra de afaceri a scăzut la 20.000.000 lei.

Dan Diaconescu a fost şi mai ghinionist. Dacă în 2012, societatea care deţinea licenţa pentru postul OTV a avut pierderi de 1.000.000 lei la o cifră de afaceri de 6.000.000, pierderile au crescut în 2013, în pofida faptului că OTV a fost închis de către CNA. Astfel, la o cifră de afaceri de numai 100.000 lei, pierderile au ajuns la 5.000.000 lei.

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Candidatul PMP, Elena Udrea, nu are deocamdată succes cu noul său hobby, agricultura, compania care exploatează mai multe terenuri agricole din judeţul Călăraşi înregistrând pierderi de 100.000 lei, la care se adaugă alte 94.000 de lei, pierderi provenite din compania ce are ca obiect de activitate transporturile feroviare. Doar compania de turism a avut profit care s-a ridicat la doar 2.000 lei.

Citeşte şi ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Câte proprietăţi au candidaţii: Iohannis se bate cu Tăriceanu, dar altul e lider

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Kennedy Boateng, anunţ despre prelungirea contractului cu Dinamo: “Cei din club îmi ştiu valoarea! Iubesc să joc aici”
Capital.ro
Călin Georgescu a făcut semnul secret. Ce semnificație avea semnul făcut de Elena Udrea: Nu e nimic întâmplător
Playtech.ro
La ce ajută Certificatul de urbanism: tot ce trebuie să ştii despre act
Adevarul
Cum poate exploata Ucraina vulnerabilitățile sistemului de apărare al Rusiei. Mutarea ce poate da o lovitură devastatoare capacităților Moscovei
wowbiz.ro
Ce se întâmplă cu Dan Petrescu, după ce s-a aflat că se confuntă cu probleme de sănătate! Daniel Pancu, dezvăluiri neașteptate după revederea cu antrenorul: „Am fost surprins…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un tânăr de 20 de ani, care mergea în vizită la bunica sa din Suceava, și-a pierdut viața după ce a intrat violent într-un autoturism
iamsport.ro
Și-a ieșit din minți după Slobozia - FCSB: ”Blatul arbitrilor, ca pe vremea lui Jean Pădureanu! O rușine fantastică, a fost eliminat ca cealaltă echipă să câștige”
MediaFlux
Fierbere în Coaliție după moțiunea împotriva ministrului Mediului. Kelemen Hunor: ”Coaliția pare nefuncțională”
stirilekanald.ro
De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde