Alexandru Mitriţă, gol în victoria lui New York City FC. Ignorat de Cosmin Contra, felicitat de Pep Guardiola VIDEO

Alexandru Mitriță (24 de ani) a marcat un gol în victoria obținută de New York City FC în fața celor de la FC Cincinnati, scor 5-2.

07 iun. 2019, 06:39

Alexandru Mitriță, neconvocat de Cosmin Contra pentru „dubla” cu Norvegia și Malta, a marcat din nou în MLS.

NORVEGIA ROMANIA LIVE STREAM VIDEO ONLINE în preliminariile EURO 2020 la PRO TV

Românul a deschis scorul în minutul 11 al înfruntării dintre New York City și Cincinnati. O acțiune ofensivă inițată de el a dus mingea în flancul stâng la argentinianul Maximiliano Moralez. Mijlocașul de 32 de ani a pasat ideal în fața porții, lăsându-l pe român în fața porții goale.

Alexandru Mitriţă şi-a cerut iubita în căsătorie. Cât de sexy este viitoarea soţie FOTO ŞI VIDEO

New York City FC ocupă locul 6 în Conferința de Est, cu 23 de puncte acumulate în primele 14 etape. Ocupanta primului loc merge în sferturile de finală ale competiției, în timp ce următoarele șase ajung în „optimi”. FC Cincinnati e ultima, cu 11 puncte.