Alimentul care nu ar trebui să lipsească NICIODATĂ de la micul dejun

Chef Joseph Hadad a explicat că mierea de albine este un aliment care nu ar trebui să lipsească niciodată de la micul dejun deoarece ne oferă o energie pozitivă în corp.
Romania TV
06 dec. 2017, 12:07
Alimentul care nu ar trebui să lipsească NICIODATĂ de la micul dejun

„Părerea mea este că nu ar trebui să lipsească mierea de albine naturală pentru că dă energie în corp, are zahăr natural. Petru mine, micul dejun nu există fără o linguriţă sau două de miere adevărată, nu amestecată cu zahăr caramelizat şi trebuie să fim foarte atenţi de unde putem cumpăra acest aliment”, a declarat Chef Joseph Hadad, potrivit descopera.ro.

Simpaticul bucătar a povestit ce mănâncă la micul dejun căruia, încă din copilărie, i-a oferit o deosebită importanţă, fiind motivul pentru care se poate menţine în formă.

Citeşte şi Alimente benefice şi de evitat atunci când le mănânci pe stomacul gol

Chef Joseph Hadad a precizat că este mare nevoie de educaţie în rândul populaţiei, să se ştie ce este mai bine de consumat.

„Filosofia mea este: dacă nu ţii acum de sănătate şi mănânci bine, o să ajungem ca, peste 40-50 de ani, copiii să moară înaintea părinţilor. Este o realitate tristă, dar trebuie să ne educăm să consumăm numai produse naturale. În ziua de azi, un copil de 13-14 ani seamănă cu unul de 20 şi ceva de ani pentru că el mănâncă vită şi pui injectate, alimentele de pe piaţă nu sunt sănătoase, iar ei se îngraşă fără ca să ştie”, a mai explicat cheful.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Ce s-a întâmplat cu Florentin Petre și Cătălin Hîldan, înainte de Dinamo – Rapid: “Borcea a trimis televiziunile!”
Capital.ro
Ora de vară 2026. Data la care se dau ceasurile înainte cu o oră. Când trece România la ora de vară?
Playtech.ro
Cine este Karina Pavăl, moștenitoarea Dedeman aflată în centrul tranzacției Carrefour
Adevarul
Un economist traduce ce ne spune ratingul Fitch: Dacă se face rotativa, ne așteaptă prăpastia
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Au apărut primele imagini de la înmormântarea afaceristului Sorin Iacob, a soției și bebelușului lor. Cei trei au fost înhumați împreună
iamsport.ro
Fotbalistul român important a refuzat-o pe FCSB pentru a semna cu Dinamo! Gigi Becali îi oferea un salariu uluitor
MediaFlux
Dezastru financiar pentru trei zodii. Ghinionistele horoscopului după 14 februarie
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat