Alimentul minune care distruge celulele canceroase. Uite unde îl gaseşti

Afectiunea poate fi tratata cu succes, insa de cele mai multe ori acest lucru presupune sedinte dure de chimioterapie si radioterapie, care lasa urme neplacute asupra corpului pacientului.
Romania TV
15 ian. 2018, 18:03
Alimentul minune care distruge celulele canceroase. Uite unde îl gaseşti

Poate parea greu de crezut insa exista si metode naturiste, mai putin invazive, cu care aceasta boala poate fi tratata. Spre exemplu, recent s-a descoperit ca samburii de caise pot distruge celulele canceroase.

Motivul? Acesti samburi, cat si pielita care ii acopera, sunt foarte bogati in vitamina B17, care este esentiala in lupta impotriva cancerului.

Vitamina B17 intareste rapid sistemul imunitar, marind semnificativ productia de celule albe, care distrug celulele canceroase.

De asemenea, vitamina B17 creste rezistenta corpului la infectii, detoxifiaza organismul si poate duce la scaderea tensiunii arteriale.

Citeşte şi STUDIU: Un virus care stimulează imunitatea ar putea fi utilizat pentru a trata tumorile cerebrale

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Olimpiu Moruţan suferă de alergie la ambrozie, care afectează milioane de români: „Dorm foarte greu! Este dificil”
Capital.ro
Primești bani ca să călătorești prin Europa timp de 8 săptămâni. Ce trebuie să facă persoana aleasă
Playtech.ro
Românii cheltuie mai puțin pentru servicii. Domeniile în care încasările au scăzut cel mai mult în 2026
Adevarul
Marea ipocrizie de la Evaluarea Națională: de ce preferăm note umflate în locul unei testări reale
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
A spus care ar fi motivul real pentru care Baiaram nu a plecat încă de la Craiova: ”Asta e de fapt povestea!”
MediaFlux
Războiul merdenelelor vs. croissante continuă, chiar dacă La Mița Biciclista și Edmond Niculușcă și-au pus cenușă în cap și și-au cerut, târziu, scuze. Nea Mihai a dat lovitura, în timp ce primarul Ciucu s-a băgat și el în seamă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat