Ambulanță SMURD răsturnată în București, după ce a a fost lovită de un BMW. Pacientul din ambulanţă, un paramedic, dar şi un copil aflat în autoturism, transportaţi la spital

O ambulanță SMURD care transporta un pacient la spital s-a răsturnat, duminică după-amiază, după ce a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala SMURD a fost lovită de un autoturism pe Calea 13 Septembrie intersectie cu Bulevardul Panduri. Pacientul, un paramedic aflat în ambulanţă alături de acesta, dar şi un copil aflat în autoturism au fost duşi la spital.
Alina Costache
31 mart. 2024, 19:18
Ambulanță SMURD răsturnată în București, după ce a a fost lovită de un BMW. Pacientul din ambulanţă, un paramedic, dar şi un copil aflat în autoturism, transportaţi la spital

O ambulanţa SMURD, care transporta un pacient cu probleme la un braţ, și se îndrepta către Spitalul Universitar dinspre strada Tudor Vladimirescu s-a răsturnat  pe Calea 13 Septembrie intersectie cu Bulevardul Panduri după ce a fost lovită de un autoturism BMW. Potrivit autorităţilor, ambulanta circula cu semnalele luminoase şi acustice în funcţiune.

Pacientul şi un paramedic SMURD aflat alături de acesta au fost răniţi, fiind duşi la spital. De asemenea, un copil aflat în autoturism a a fost rănit, fiind dus la Spitalul Grigore Alexandrescu împreună cu mama lui.

Citește și: Accident cumplit în Neamţ: Trei tineri cu vârste între 17 şi 22 de ani au murit, iar alţi trei au fost răniţi, după ce maşinile în care se aflau s-au ciocnit violent

”În jurul orei 17:15 s-a produs un accident rutier în care a fost implicată o ambulanță SMURD, în Calea 13 Septembrie intersectie cu bd. Panduri.
La momentul producerii accidentului rutier, pacientul din ambulanță (barbat) era transportat la Spitalul Universitar cu probleme medicale la un braț. În urma evenimentului rutier a fost evaluat medical și prezenta un traumatism cranio-cerebral.
De asemenea, paramedicul din compartimentul in care se afla si pacientul prezenta contuzii. Ambii au fost transportati la Spitalul Universitar de 2 ambulanțe SMURD.

Citește și: Accident grav în pasajul Unirii. Doi tineri au fost răniți și transportați în stare critică la spital. Mărturiile uneia dintre victime: „M-am urcat pasager cu unul pe care nu îl cunoşteam”

Din auto civil, un copil în vârstă de aprox 7 ani prezenta atac de panică și contuzii ușoare, fiind transportat împreună cu mama acestuia la Spitalul Grigore Alexandrescu, de o ambulanță SMURD”, a transmis ISU București.

Conducătorii a fost testaţi cu aparatul alcooltest, rezultatul indicat fiind zero.

 

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Bomba momentului în televiziune! Diana Bart semnează cu Antena Stars?!? Cum a fost surprinsă de paparazzii Spynews.ro
Fanatik.ro
Omul care s-a văzut cu Dan Petrescu, noi detalii despre starea lui de sănătate: „Nu a putut să mănânce”
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii și filmului. S-a stins un mare artist. A fost de neegalat
Playtech.ro
Ce înseamnă gradul II de invaliditate. Lista problemelor pentru care primeşti ajutor de la stat
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Incredibil cum a reușit un turist dornic să vadă târgul de Crăciun din Craiova să ajungă, din greșeală, în Polonia: „Am căutat zboruri...”
iamsport.ro
ȘOCANT! MM Stoica l-a dat afară de la FCSB după ce l-a prins că sifonează informații din club: 'Atât de mare era obsesia'
MediaFlux
Cerere crescută pentru consultații de psihiatrie în România. Problemele psihice, în top 3 afecțiuni pentru care românii merg la medic DATE EXCLUSIVE
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu