Andreea Mantea a izbucnit în lacrimi înainte de Marea Finală de la Puterea Dragostei: „M-aţi făcut să plâng încontinuu!”

Andreea Mantea a fost extrem de emoţionată înainte de Marea Finală, iar la un moment dat a izbucnit în lacrimi de faţă cu toţi concurenţii. Prezentatoarea a mărturisit că este foarte mulţumită şi mândră de evoluţia lor.
Romania TV
25 iul. 2020, 14:03
Andreea Mantea a izbucnit în lacrimi înainte de Marea Finală de la Puterea Dragostei:

M-ați făcut să plâng astăzi încontinuu! Mă bucur că v-ați schimbat în bine! Eu mă bucur că voi ați fost aici. Îmi pare rău că doar șase dintre voi vor fi în Marea Finală. Pe doi îi știm deja. Felicitări!„, a spus Andreea Mantea cu ochii în lacrimi.

Citeşte şi: CASTIGATORI PUTEREA DRAGOSTEI 2020. Surpriză uriaşă, cine obţine premiul de 10.000 de euro

Motivul pentru care Andreea Mantea a plecat de la Puterea Dragostei

Vestea că Andreea Mantea şi-a încheiat colaborarea cu emsiunea „Puterea Dragostei”, de la Kanal D, i-a surprins şi întristat pe fani. Vedeta a vorbit despre motivul pentru care a luat această decizie, mărturisind că nu avea în plan să renunţe, hotărârea a fost luată în urmă cu o lună.

Eu am aflat ca plec de o luna. Efectiv am simtit ca imi sta viata in loc, am simtit ca…. Sunt om caruia ii place sa traiasca foarte mult si intens. Veneam dupa o zi cruntă, groaznică și mă uitam al un coș de gunoi roz lângă un copac si mă gândeam ca eu am de trăit și de făcut lucruri pe care nu puteam sa le fac acolo, din cauza acestui virus.

Am ales cu teama de a nu trece anii pe langa mine și era vorba și despre David. El începuse să îmi pună tot felul de întrebari ciudate. De exemplu: „Mama, copilăria ta era tot așa, făra bunici? Tu nu aveai bunici?” O data, de două ori, de trei ori…

Se uită în gol foarte des. Dar eu nu m-am speriat pentru ca asa eram si eu, foarte ganditoare. M-am gândit că așa e și el.  Dar intrebarile eu continuat: „Tu cati prieteni aveai? Tu te vedeai cu ei? I-am explicat despre acest virus, cred ca el stie mai multe decat mine, stie regulile mai bine, dar nu vreau ca asta sa creeze traume.

Vedeam atata trairi intense in casa, oamenii au trairi, tot felul de povesti, iar eu si copilul meu nu traiam asa cum ne doream noi, asa cum mi-as fi dorit eu, pentru el si pentru mine”, a declarat Andreea Mantea, la Teo Show, despre decizia dificilă de a renunța la postul de prezentatoare a emisiunii Puterea Dragostei.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Cum îl ajută Simona Halep pe tatăl său, în afaceri. Imaginile care au cucerit pe toată lumea
Capital.ro
Bani în plus pe lângă pensie. Nu toți pensionarii îi primesc. Ajutor în două tranșe pentru românii cu pensii sub 2.000 de lei
Playtech.ro
Am testat cel mai ieftin laptop Apple în premieră în România – 5 motive pentru care MacBook Neo te face să renunți la un PC cu Windows
Adevarul
Chipul unui grec condamnat la 8 ani de pușcărie apare într-un mozaic de la Mitropolia din Iași, alături de Patriarhul Daniel
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Nu s-a ferit! A spus cine era, de fapt, ”patronul Stelei” când echipa a câștigat Cupa Campionilor
MediaFlux
Avertisment crunt pentru șoferii din România: Prețul motorinei ar putea ajunge la 10 lei/l până la sfârșitul lunii martie
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj