Angela Rusu, clipe de groază din cauza problemelor de sănătate: „Mi s-a pus un diagnostic foarte grav. Am leșinat de trei ori”

Angela Rusu a trecut prin momente cumplite, după ce anul trecut, din cauza unui diagnostic greșit, a ajuns să se simtă extrem de rău.
Alina Costache
01 iul. 2023, 17:28
Angela Rusu, clipe de groază din cauza problemelor de sănătate: „Mi s-a pus un diagnostic foarte grav. Am leșinat de trei ori”
Angela Rusu a trecut printr-o perioadă dificilă din cauza unui diagnostic greșit

Angela Rusu a trecut printr-o perioadă foarte grea, după ce a primit un diagnostic eronat. Artista a dezvăluit ce probleme de sănătate a avut și a mărturisit că a ajuns să se simtă ca o „legumă” din cauza tratamentului pe care l-a primit. Din această cauză, cântăreața a fost nevoită să-și anuleze toate concertele în acea perioadă.

Citește și: Angela Rusu, în depresie postnatală, la 46 de ani: „Mi-a fost foarte greu, am fost pe tratament, pe medicamente”

„Eu am avut probleme anul trecut, am leșinat de 3 ori, o dată în America și de două ori acasă și asta pentru că eram epuizată. Mi s-a pus un diagnostic foarte grav de americani, iar când am venit în România mi s-a pus același diagnostic.

Am vrut la un moment dat să dau în judecată doctora respectivă pentru că nu mi-a dat un medicament care mă făcuse “legumă”. Umblam prin casă și Marius mă ținea de mână, nu mai puteam articula cuvinte, nu mai știam să cânt, să vorbesc. Medicamentele mi-au făcut rău pentru că neavând acea boală pe mine m-au făcut ‘legumă’”, a declarat Angela Rusu, pentru Antena Stars.

Aceasta a mai dezvăluit și că tratamentul respectiv îi agrava, de fapt, starea, în loc să o ajute, motiv pentru care a căutat și alte opinii medicale, reușind astfel să se recupereze în cele din urmă.

Citește și: Angela Rusu a trăit o dramă. A fost la un pas de paralizie: „Medicamentele mi-au atacat creierul”

„Am zis că trebuie să mai cer o altă părere pentru că mă simțeam destul de rău. Eu nu acceptam ce mi-au spus ei. Americanii au fost foarte relaxați. Am stat patru ore în spital și mi-au făcut investigații și mi-au dat tratament. Mi-am anulat toate cântările în decembrie, nu am vrut să merg la cântări. După mi-am revenit tot eu, am luptat cu mine”, a mai spus cântăreața.

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Fostul președinte al lui Adrian Mutu, Alain Orsoni, a fost împușcat mortal la înmormântarea mamei sale: ”Era un om extraordinar”
Fanatik.ro
A ajuns la închisoare după ce l-a șantajat pe prietenul lui Radu Drăgușin! Vedeta din fotbal care a ajuns să fie amenințată de o tânără de 20 de ani
Capital.ro
Obligație pentru proprietari și asociațiile de proprietari. Lege valabilă pe timpul iernii. S-a dat termen de 24 de ore de la oprirea ninsorii
Playtech.ro
De ce ar trebui caloriferele setate mereu la nivelul 3, potrivit specialiștilor
Adevarul
Ce burse oferă Ministerul Educației pentru elevi și studenți în 2026. Cum pot obține tinerii bani de la stat
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Klaus Iohannis, indicat complice într-un caz de trucare de meciuri în fotbalul românesc: ”Aveam mărturiile antrenorilor și jucătorilor”
MediaFlux
REPORTAJ Incursiuni în Armenia. Erevan, capitala europeană unde Cybertruckurile Tesla merg în trafic pe lângă mașinile Lada
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend